10 / 3 916

Výstava ve ŠKODA Muzeu: ŠKODA OCTAVIA & ŠKODA FELICIA „60“

11.9.2019 |  Štítky: Škoda

Nová výstava ŠKODA OCTAVIA & ŠKODA FELICIA „60“ v mladoboleslavském ŠKODA Muzeu připomíná dvě české automobilové legendy, od jejichž vzniku letos uplynulo 60 let. 

Znáte původ latinsky znějících typových označení OCTAVIA a FELICIA? Víte, která osvědčená technická řešení tyto modely rozvíjely a čím se lišily od svých předchůdců? Zajímá vás působivá série jejich úspěchů v závodech a soutěžích, včetně hattricku ve třídě Rallye Monte Carlo, na něž navázaly novodobé speciály Škoda OCTAVIA WRC? Znáte exotické deriváty, jako byla novozélandská TREKKA či pákistánský SKOPAK? Víte, že velkému zájmu zahraničních zájemců vyšla automobilka vstříc třeba montáží v Argentině a že v novější historii je produkce řady OCTAVIA spojena nejen s Mladou Boleslaví, ale i s výrobními a montážními linkami v Číně, Indii, Rusku, Kazachstánu nebo Alžírsku?

Tyto a mnohé další informace objeví návštěvníci na nové výstavě ŠKODA OCTAVIA & ŠKODA FELICIA „60“, která bude ve ŠKODA Muzeu přístupná veřejnosti od 11. září 2019 do 5. ledna 2020. Připravena je videoprojekce dobových reklam, v plné kráse se představí trojice exponátů: ŠKODA OCTAVIA z roku 1960, sportovní OCTAVIA TS 1200 (1964) a kabriolet FELICIA (1961).  

„Modely OCTAVIA a FELICIA patří k milníkům historie značky ŠKODA, jejich vysoká estetická úroveň a užitná hodnota budí i dnes respekt. Na původní provedení navázaly v obou případech novodobé generace, a například modelu OCTAVIA se dodnes prodalo přes 6,5 milionu kusů v bezpočtu provedení,“ připomíná Andrea Frydlová, vedoucí ŠKODA Muzea v Mladé Boleslavi

ŠKODA Muzeum v Mladé Boleslavi si v roce 2018 připsalo návštěvnický rekord, když přivítalo 273 811 hostů z České republiky i zahraničí. Návštěvu ŠKODA Muzea je možné po předchozí rezervaci spojit s exkurzí do výrobních závodů ŠKODA AUTO anebo zkombinovat s prohlídkou Rodného domu Ferdinanda Porsche v Liberci-Vratislavicích v rámci zvýhodněného kombinovaného vstupného.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků