10 / 3 774

Výroba modelu Kia Sorento v USA dosáhla 1 milionu kusů

9.5.2017 |  Štítky: KIA

Automobilka Kia oslavila další milník v podobě výroby miliontého SUV modelu Kia Sorento vyráběném v severoamerickém závodu automobilky Kia.

Společnost Kia Motors Manufacturing Georgia (KMMG) dne 1. května zaznamenala miliontý vyrobený vůz původem z výrobního závodu West Point v americké Georgii. V rámci KMMG představuje Sorento zcela speciální produkt, neboť je to první vůz, který se v závodu v Georgii začal vyrábět.
 
Závod KMMG vybudovaný díky investici přes 1,1 mld. dolarů (1 mld. eur) zahájil na konci roku 2009 výrobu modelu Sorento, po němž v roce 2011 následoval sedan Optima. KMMG společně s dodavateli, kteří působí přímo v prostorách závodu i mimo něj, zaměstnává více než 15 tisíc lidí ve West Pointu a přilehlém okolí. KMMG prozatím vyrobila bezmála 2,4 milionu vozidel.
 
Kia Sorento americké výroby se prodává v rámci celé Severní Ameriky. Vlajkové SUV značky Kia se rovněž vyrábí v jihokorejském Hwasungu, odkud pocházejí vozy určené pro Evropu a globální trhy. V roce 2016 se prodalo na 15 769 nových vozů Sorento v evropské specifikaci, což představuje vůbec nejvyšší roční evropské prodeje modelu Sorento v historii. Na evropských trzích se Sorento prodává s jedinečnou sedmiletou zárukou Kia (s omezením na 150 tis. km) již ve standardu.

Poznámka redakce: pokud jste fanouškem auto moto novinek, prohlédněte si nový online magazín Nové automobily v ČR.
Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků