10 / 3 874

Výkonný hybrid DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4

1.10.2018 |  Štítky: DS | hybridní pohon | SUV

Společnost DS Automobiles potvrzuje svou nabídkou výkonného hybridního motoru v segmentu kompaktních SUV.

Vůz DS 7 Crossback E-Tense 4×4 nabízí pohon všech 4 kol a dojezd ve 100% elektrickém režimu. Počínaje modelem DS 7 Crossback budou všechny nové vozy značky DS elektrifikované.

Společnost DS Automobiles je první automobilkou, která nabízí vysoce výkonnou hybridní technologii (benzínový a elektrický motor) v segmentu kompaktních prémiových SUV.

Model DS 7 Crossback, který je na trhu od začátku roku 2018, se nyní vydává na nová teritoria a představuje se ve zcela nové verzi D7 Crossback E-Tense 4×4. Je to poprvé, co bude nějaké kompaktní SUV vybaveno 3 motory (1 spalovací a 2 elektrické) výsledkem je plug-in pohon využívající oba zdroje.

Výkonnost a inteligence
Vůz nabízí benzínový motor 200 k spojený se dvěma elektromotory 109 k a osmistupňová elektrifikovaná automatická převodovka EAT8. Výsledkem je kombinovaný maximální výkon 300 k.

V plně elektrickém režimu je D7 Crossback E-Tense 4×4 schopný urazit 50 km až do rychlosti 135 km/h. Při nízké hladině nabití baterie nebo v případě potřeby většího výkonu se přidá zážehový motor.

Řidič má k dispozici několik režimů řízení:
- „Zéro émission“ jedná se o standardní režim,
- „Sport“ pro vyšší výkon, 
- „Hybrid“ automaticky optimalizuje výkon a spotřebu paliva,
- „4WD“ zvyšuje pohyblivost a přilnavost na vlhkém, písečném nebo zasněženém povrchu.

D7 Crossback E-Tense 4×4, který využívá zkušenosti získané v závodech Formule E, dokáže díky funkci „Brake“ rekuperovat elektrickou energii při zpomalování a brzdění a prodloužit tak možnosti dojezdu. Funkce „E-Save“ zase dokáže našetřit dostatek energie pro jízdu v plně elektrickém režimu pro posledních 10 nebo 20 km cesty.

Mapa na dotykové obrazovce informuje řidiče o vzdálenosti, kterou lze ujet v plně elektrickém režimu, a umístění dobíjecích stanic.

Prostornost a elegance
Prostornost kabiny vozu DS 7 Crossback E-Tense 4×4 je stejná jako ve verzi se spalovacím motorem a pro co největší objem zavazadlového prostoru jsou baterie umístěné pod podlahou.

O péči věnované každému detailu svědčí písmeno E vyražené na páce převodovky, které bylo použito i u koncepčního vozu DS E-Tense.

 

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků