10 / 3 916

Vyjádřete svou osobitost prostřednictvím nového SUV Volvo XC40

25.7.2017 |  Štítky: Volvo | SUV

Netrpělivě očekávaný model XC40, který bude již brzy představen veřejnosti, rozšíří modelovou řadu SUV značky Volvo o velmi výrazný vůz pro řidiče, kteří odmítají splynout s davem.

Při navrhování modelu XC40, s nímž se automobilka Volvo Cars dostává do zcela nových sfér, měli designéři svobodnou ruku, aby mohli vytvořit vůz, který do segmentu malých prémiových SUV vnese živost, individualitu a hravost.

Chtěli jsme, aby se Volvo XC40 stalo svěžím, kreativitu povzbuzujícím a velmi výrazným členem modelové řady Volvo, který svým řidičům umožní přenést jejich osobitost přímo na silnici. Volvo XC40 osloví řidiče, kteří se zajímají o módu, design a popkulturu a většinou žijí ve velkých, životem pulzujících městech. Ti touží po autu, které by odráželo jejich osobnost. A Volvo XC40 je přesně takové,“ uvedl Thomas Ingenlath, hlavní ředitel designu ve společnosti Volvo Cars.

Volvo XC40 bude představeno s mnohem širším a hravějším barevným programem, díky němuž se z něj stane nejvýraznější model portfolia automobilky Volvo.

Náš průzkum zákaznického mínění jasně prokázal, že pro model XC40 a pro celý jeho segment potřebujeme širší výběr barev a materiálů, než obvykle nabízíme. Protože společnost Volvo Cars dosud nikdy nepracovala na návrhu takového modelu, jako je Volvo XC40, mohli jsme začít zcela od začátku a od prvních tahů dát novému modelu energický a hravý charakter,“ dodal Robin Page, senior viceprezident pro design ve společnosti Volvo Cars.

Při definování materiálů, vzorů a barevných možností nového Volva XC40 posloužily designérskému týmu jako zdroje inspirace pouliční móda, městská architektura a produkty z té nejvyšší designové ligy.

Při výběru barev a materiálů pro nové Volvo XC40 jsme se nechali inspirovat mnoha rozmanitými zdroji, které jsme vzájemně zkombinovali, abychom z nich vytvořili soudržný celek. Podařilo se nám vytvořit vůz s pevným postojem, který působí svěžím, energickým a sebejistým dojmem,“ řekla Ebba Maria Thunberg, viceprezidentka pro barvy a materiály ve společnosti Volvo Cars.

Široká paleta barevných provedení exteriéru sahá od nemetalických jednobarevných laků až po dvoubarevné kompozice ve velmi živých odstínech, které maximálně podporují sebevyjádření řidičů. Nabídka pro interiér pak dodává vozu na mladistvém a prémiovém charakteru.

Součástí nové barevné výbavy interiéru Volva XC40 jsou například koberečky v teplém oranžovém odstínu Lava Orange, červené čalounění Oxide Red a celá řada nových výrazných druhů dekorativních panelů a dalších materiálů inspirovaných městskou architekturou a kartografií. Přírodně působící koberečky, polstrování stropu a dekorativní panely dveří dodávají interiéru na moderním vyznění.

Naše úroveň výbavy Momentum je z celé nabídky v nejvyšší míře orientována na módní trendy a její součástí jsou živé barevné kombinace odstínů exteriéru, zatímco výbavy R-Design a Inscription působí dynamičtějším a luxusnějším dojmem,“ uvedla na závěr Ebba Maria Thunberg. 

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků