10 / 3 877

Volvo Cars znovu otevírá výrobní závod Torslanda

17.4.2020 |  Štítky: Volvo

Automobilka Volvo Cars se v pondělí 20. dubna po krátké odstávce z důvodu pandemie koronaviru chystá obnovit produkci ve své švédské továrně Torslanda.

Společnost, která se na základě dialogu s příslušnými odborovými svazy rozhodla pro opětovné spuštění výroby v Torslandě, přivítá v pondělí své zaměstnance také ve svých švédských kancelářích. Továrna i kanceláře byly v posledních několika týdnech připravovány na to, aby byly pro vracející se pracovníky z hlediska jejich zdraví co nejbezpečnější.

V zájmu zajištění plynulého pokračování ve výrobě při minimálním narušení dodavatelského řetězce je se všemi partnery a dodavateli veden nepřetržitý a intenzivní dialog. Objem výroby bude v Torslandě upraven tak, aby odpovídal požadavkům trhu a již přijatým objednávkám.

„Protože máme odpovědnost vůči našim zaměstnancům i dodavatelům, je třeba, abychom nyní, kdy to situace dovoluje, opět zahájili provoz,“ uvedl Håkan Samuelsson, generální ředitel automobilky. „To nejlepší, co můžeme pro společnost udělat, je najít způsoby, jak bezpečně restartovat aktivity naší společnosti tak, abychom ochránili lidské zdraví a současně lidem zajistili práci.“

„Před pondělním návratem našeho personálu bylo veškeré zázemí důkladně vyčištěno, přičemž jsme přistoupili k intenzivnějšímu pravidelnému čištění a dezinfikování našich prostor. Mimoto bude u hlavních vchodů k dispozici možnost dobrovolně si změřit teplotu a okysličení krve, což bude prováděno pomocí pulzního oxymetru*,“ řekl Håkan Samuelsson.

V posledních týdnech byly z hlediska bezpečnosti a zdravotních rizik důkladně zkontrolovány všechny pracovní stanice v továrně Torslanda a tam, kde nebylo možné dodržet sociální odstup, byla přijata další ochranná opatření.

Ve švédských kancelářských budovách bylo upraveno rozvržení všech konferenčních místností, kancelářských prostor a restaurací tak, aby bylo možné dodržovat sociální odstup, což bylo zajištěno například vhodným rozmístěním stolů a omezením počtu lidí, kteří se mohou setkávat v zasedacích místnostech a v restauracích.

Pokud jde o globální výrobní síť společnosti Volvo Cars, v pondělí 20. dubna bude znovu otevřena také belgická továrna v Gentu, u níž bude nicméně snížen objem výroby. Továrnu v Jižní Karolíně v USA plánuje společnost znovu otevřít v pondělí 11. května.

Továrna na motory ve švédském Skövde a karosárna v Olofströmu budou plánovat výrobu na základě potřeb ostatních továren vždy na týden dopředu.

Ačkoli kancelářští pracovníci na dalších trzích budou i nadále dodržovat místní doporučení a zákonné požadavky, odborníci na zdraví a bezpečnost automobilky Volvo Cars doufají, že budou opatření přijatá ve Švédsku zavedena i v ostatních zemích.

Společnost Volvo Cars bude i nadále pokračovat ve využívání podpůrného balíčku, který představila švédská vláda v předchozí části letošního roku, což znamená, že bude mít i nadále většina zaměstnanců zkrácenou pracovní dobu. Vítaná podpora vlády umožňuje společnosti Volvo Cars chránit její podnikání při zachování velkého důrazu na zdraví až do doby, kdy dojde ke stabilizaci jednotlivých trhů.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků