10 / 3 779

Volkswagen Užitkové vozy představuje nový e-Crafter

15.11.2018 |  Štítky: VW | elektromobily | užitkové vozy

Volkswagen Užitkové vozy uvádí na e-Salonu v Letňanech zcela elektricky poháněný model e-Crafter.

Elektrická verze vlajkové lodi hannoverské značky oslavila na salonu českou výstavní premiéru. Vůz získal již před svým uvedením na trh ocenění „Evropská cena za trvale udržitelnou dopravu 2018“ v kategorii „Lehké užitkové a dodávkové vozy“.

Dojezd koresponduje se vzdálenostmi, které vozidla překonávají v praxi
S dojezdem až 173 kilometrů podle metodiky EU (jízdního cyklu NEDC) a záměrným omezením nejvyšší rychlosti na 90 km/h uspokojí e-Crafter bez problémů veškeré reálné požadavky na lehké užitkové vozidlo pro každodenní provoz ve městě.

Základem lehkého užitkového vozu s nulovými emisemi je druhá generace modelové řady Crafter
Volkswagen e-Crafter byl vyvíjen souběžně s verzemi, poháněnými vznětovými motory TDI Euro 6 s optimalizovanými emisemi. Vzhledem k tomu, že e-Crafter není elektromobilem, který vznikl dodatečnými úpravami a změnami konstrukce, nýbrž byl od začátku koncipován jako lehký užitkový automobil s nulovými emisemi na základě druhé generace modelu Crafter, mohl Volkswagen Užitkové vozy optimálně využít uspořádání velkého lehkého užitkového vozidla pro integraci komponentů elektrického pohonu.

Elektromotor, převodovka a diferenciál tvoří kompaktní modul
V přídi modelu e-Crafter je uložen synchronní elektromotor typu EEM85, který poskytuje nejvyšší výkon 100 kW a maximální točivý moment 290 N.m. Hnací síla je přenášena na kola přední nápravy prostřednictvím jednostupňové převodovky EQ 290, koncipované pro užitková vozidla. Mezi další technické prvky systému pohonu patří řídicí jednotka motoru a tzv. výkonová elektronika.

Elektromotor s vysokým točivým momentem je pro velký Crafter ideální
Elektromotory poskytují maximální točivý moment prakticky od okamžiku rozjezdu. Tomu odpovídá i suverénní akcelerace modelu e-Crafter. Lehký užitkový vůz s nulovými emisemi je zároveň velmi hospodárný. Kombinovaná spotřeba elektrické energie při užitečném zatížení 1,0 tuny činí 21,54 kWh/100 km.

Nabíjecí stanice CCS dokáže nabít akumulátory na 80 procent kapacity za 45 minut
Na nabíjecí stanici CCS o výkonu 40 kW (stejnosměrný proud) lze akumulátory (kapacita 35,8 kWh) nabít na 80 procent za pouhých 45 minut. Model e-Crafter je s touto metodou nabíjení kompatibilní již v sériové výbavě. K nabíjení lze použít také nástěnnou nabíječku se střídavým proudem o výkonu 7,2 kW. V tomto případě se akumulátory nabijí na 100 procent kapacity během 5 hodin a 20 minut.

Inovativní asistenční, komfortní, informační a zábavní systémy
Volkswagen e-Crafter přichází na český trh s nejmodernějšími asistenčními, komfortními, informačními a zábavními systémy. Sériová výbava zahrnuje mimo jiné parkovací senzory Park Pilot včetně funkce pro ochranu bočních stěn, systém Front Assist s funkcí City Brake a zpětnou kameru. Crafter je navíc jako první užitkové vozidlo své třídy sériově vybaven multikolizní brzdou (může zabránit následným kolizím při nehodě). Ve výbavě nechybí ani asistent pro kompenzaci nárazového bočního větru. Mezi další prvky sériové výbavy patří například automatická klimatizace, vyhřívání sedadel, tepelné čerpadlo a navigační systém „Discover Media“ včetně systému „App-Connect“ (propojení s aplikacemi chytrého telefonu), hlasové ovládání a rozhraní pro mobilní telefon. Na přání lze prostřednictvím programu „Car-Net Guide & Inform“ využívat mobilní internetové služby.

Celoevropské testování v každodenním provozu u profesionálů
Volkswagen Užitkové vozy zapojil do vývoje progresivního lehkého užitkového automobilu velké zákazníky z různých evropských zemí. Zkušenosti a zlepšovací návrhy provozovatelů vozových parků byly analyzovány, aby mohla být nyní představená sériová verze modelu e-Crafter optimálně připravena na každodenní pracovní provoz. Mimořádně důležitá je skutečnost, že i za nejnáročnějších podmínek bylo v každodenním provozu dosaženo průměrného dojezdu 100 kilometrů.

Ekologické skříňové vozidlo s mimořádnými užitnými vlastnostmi a nulovými lokálními emisemi mohou zákazníci objednávat za cenu 1 645 409 Kč bez DPH.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků