10 / 3 917

Volkswagen Užitkové vozy a Crafter slaví úspěchy

8.2.2019 |  Štítky: VW | SUV | užitkové vozy

VW Užitkové vozy pokračuje v úspěšném trendu loňského roku, který se zapsal do historie nejlepším prodejním výsledkem.

V lednu 2019 bylo v České republice registrováno 856 vozidel značky Volkswagen Užitkové vozy v kategoriích M1 a N1, což představuje meziroční nárůst o 42,4 % a podíl na trhu 25,3 %. K tomuto úspěchu přispěly dvouciferným tempem růstu všechny modelové řady, včetně modelu Crafter, který navíc zvítězil v kategorii „Užitkové automobily“ v prestižní anketě FLEET DERBY – FLOTILA ROKU. O prvenství vlajkové lodi značky Volkswagen Užitkové vozy rozhodlo internetové hlasování flotilových manažerů. Úspěch v nezávislé anketě dokládá výjimečné postavení modelové řady Crafter na českém trhu.

Volkswagen Užitkové vozy si v prvních týdnech letošního roku připsal na své konto také úspěch v šestém ročníku prestižní ankety FLEET DERBY – FLOTILA ROKU o nejlepší automobily pro vozové parky. Flotilovým vozem roku 2019 v kategorii „Užitkové automobily“ se stal na základě hlasování odborné veřejnosti Volkswagen Crafter.

„Z výsledků hlasování širokého okruhu českých manažerů vozových parků máme velkou radost,“ říká Jakub Šebesta, ředitel divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika. „Prestižní ocenění pro nový Crafter je dalším potvrzením úspěchu naší strategie vyvíjet nové modely v úzké spolupráci s našimi zákazníky, jejichž spokojenost je pro nás nejvyšší prioritou. Díky tomu je silnou stránkou Crafteru nejen celkový koncept, ale i důraz na nejmenší detaily, které často hrají v každodenním provozu významnou roli. Titul flotilového vozu roku mezi užitkovými vozy také ukazuje, že Crafter je vozidlem, které se vozovému parku vyplatí.“

Anketu FLEET DERBY – FLOTILA ROKU pořádají vydavatelé odborných časopisů Business Car a Flotila. Letos bylo do ankety nominováno celkem 46 modelů, o jejichž celkovém pořadí rozhodlo hlasování odborné poroty, složené z 34 zkušených flotilových manažerů, ředitelů a majitelů firem. Umístění nominovaných modelů v jednotlivých kategoriích je výsledkem internetového hlasování širšího okruhu flotilových manažerů. Automobily jsou rozděleny do pěti tříd na manažerské, SUV a crossovery, referentské, ekologické a užitkové. Hlasující mohli nominovaná vozidla osobně vyzkoušet během dvoudenních testovacích jízd.

Volkswagen Crafter vyniká rozsáhlou nabídkou variant pro nejrůznější požadavky a účely. K dispozici jsou jak skříňové verze, tak i podvozky s jednoduchou nebo dvojitou kabinou pro individuální nástavby dle přání klienta. Některé nástavby, jako je například valník nebo třístranný sklápěč, lze dokonce objednat přímo z výroby. Předností je také nabídka vyspělého pohonu všech kol 4MOTION. Inovativní charakter modelové řady Crafter potvrzuje rovněž elektricky poháněná verze e-Crafter, která měla českou výstavní premiéru v listopadu 2018 na e-Salonu v Letňanech.

Vítězství Crafteru v prestižní anketě potvrzuje, že manažeři vozových parků oceňují na tomto modelu také mimořádnou hospodárnost, robustnost a spolehlivost ve spojení s nadstandardními zákaznickými službami včetně prodloužené záruky na 2+2 roky/200 000 kilometrů v sériové výbavě. Výsledkem jsou bezkonkurenčně nízké celkové náklady.

„Volkswagen Užitkové vozy, stejně jako naši zákazníci, neusíná na vavřínech a naše skvělé lednové výsledky po loňském rekordním roce jsou toho jasným důkazem,“ hodnotí úspěšný vstup do nového roku Jakub Šebesta, ředitel divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika. „Velmi nás těší, že se na velmi vysokém meziročním nárůstu významně podílejí všechny naše modely od Caddy až po Amarok.“

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků