10 / 3 917

Více než 20 000 zájemců o koupi modelu Taycan


Taycan, první čistě elektricky poháněný sportovní vůz Porsche, se těší na celém světě velké poptávce.

Přestože tento model bude veřejnosti představen až v září a jeho definitivní design není dosud znám, potvrdila společnost na Ženevském autosalonu, že na celém světě registruje již více než 20 000 vážných zájemců o koupi. Potenciální zákazníci si vozidlo rezervovali na základě složení zálohy ve výši 2500 EUR (v Evropě).

Porsche Taycan bude představen v září a na konci roku má přijít na trh. Taycan zrychlí z 0 na 100 km/h za výrazně méně než 3,5 sekundy. Dojezd činí více než 500 kilometrů (měřeno metodikou EU). Doplnění elektrické energie pro překonání vzdálenosti 100 kilometrů (dle metodiky EU) trvá pouhé čtyři minuty.

„Obrovský zájem o model Taycan nám ukazuje, že radostné očekávání prvního elektrického sportovního vozu Porsche je u našich zákazníků a fanoušků stejně velké jako u nás. Proto jsme zvýšili naše výrobní kapacity,“ říká Detlev von Platen, člen představenstva, odpovědný za prodej a marketing ve společnosti Porsche AG. „Taycan bude nejsportovnějším a technicky nejpokrokovějším vozidlem ve svém segmentu – ryzím automobilem Porsche.“

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků