10 / 3 590

Větší bezpečnost a svěží design vozu Hyundai i40

12.10.2018 |  Štítky: Hyundai

Hyundai Motor představuje modernizovaný model i40 s vylepšeným designem, novými bezpečnostními prvky a modernizovaným poháněcím ústrojím.

Modernizované motory splňují již nyní nejpřísnější současnou emisní normu Euro 6d Temp, která vstoupí v platnost až od 1. září 2019. Vylepšený model i40 je nabízen v karosářských variantách sedan a kombi.

Elegantní styl se svěžím vzhledem
Hyundai i40 se vyznačuje komfortním vnitřním prostorem pro cestující a zavazadla. Vylepšený design je v segmentu D ztělesněním svěžesti a modernosti. Ladná a dynamická silueta umocňuje výrazný vzhled nové přídě s novou kaskádovitou maskou chladiče, která je rodinnou identitou značky Hyundai. 

Pro model i40 jsou rovněž nabízeny dvě nové barvy interiéru: červená Merlot a kombinace šedé a černé. Zákazníci si mohou nyní vybrat celkem čtyři barevné varianty včetně černé a béžové. Kompletní čalounění kůží se dodává ve všech barvách. Čalounění tkaninou může být černé nebo béžové. Přístrojová deska má navíc ozdobné obložení s elegantním metalickým síťovým vzorem, který vylepšuje elegantní vzhled interiérů.

Nové prvky aktivní bezpečnosti
Hyundai i40 je nyní pro komfortní a bezpečnou jízdu vybaven souborem asistenčních systémů a prvků aktivní bezpečnosti Hyundai SmartSense. Asistent pro odvrácení kolize s překážkou vpředu FCA (Forward Collision-Avoidance Assist) upozorňuje řidiče na nouzové situace a v případě potřeby autonomně brzdí. FCA využívá kameru a pracuje ve třech krocích: Nejprve řidiče upozorní vizuálně i akusticky, a v závislosti na úrovni rizika kolize brzdí, nebo využije maximální brzdnou sílu, aby zabránil kolizi, resp. minimalizoval škody, je-li kolize neodvratitelná. Systém se aktivuje, pokud zaznamená vozidlo vpředu, jedoucí rychlostí 10 km/h nebo vyšší.

Nová hospodárná poháněcí ústrojí
Hyundai i40 je nyní k dispozici s nově vyvinutým vznětovým motorem Smartstream 1,6 litru ve dvou výkonových verzích. Standardní varianta poskytuje nejvyšší výkon 85 kW, a to ve spojení s 6stupňovou mechanickou převodovkou. Ještě více potěšení z jízdy poskytuje výkonnější varianta vznětového motoru Smartstream 1,6 litru, vyladěná na 100 kW. Tuto jednotku mohou zákazníci objednávat buď s hospodárnou 7stupňovou dvouspojkovou převodovkou, nebo s převodovkou 6MT.

Hyundai i40 se alternativně dodává se zážehovým motorem 1,6 litru. Motor GDI 1,6 litru o výkonu 100 kW  je kombinován s šestistupňovou mechanickou převodovkou. Kompletní paleta motorů modelu i40 splňuje nové emisní normy Euro 6d Temp.

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků