10 / 3 590

Vážný konkurent: Atletický a dobrodružný Opel Grandland X

21.9.2017 |  Štítky: Opel | SUV

 
Novinka je vážným konkurentem v prudce expandujícím segmentu SUV. Jen v kompaktní třídě vzrostl podíl SUV ze sedmi procent v roce 2010 na současných téměř dvacet procent. Nový Grandland X s optimální výbavou a rozměrovým formátem přichází na trh jako třetí člen rodiny Opel X. Připojí se ke svým menším sourozencům Opel Crossland X a bestselleru Opel Mokka X, které jsou oba přibližně o 20 centimetrů kratší. Současně Grandland X rozšíří nabídku kompaktních vozů tvořenou modelovou řadou Opel Astra a Opel Zafira.
 
Nový Opel Grandland X přichází s bohatou standardní výbavou. Zahrnuje denní světla z LED, zadní skupinová světla z LED, asistenční systém pro udržování jízdního pruhu Lane Departure Warning, rozeznávání dopravních značek Road Sign Recognition, inteligentní tempomat, asistenční systém pro rozjezd do svahu Hill Start Assist, rádio R4.0 s modulem Bluetooth, klimatizaci s pylovým a pachovým filtrem, komfortní sedadla s všestrannými možnostmi nastavování a sklopné zadní opěradlo dělené v poměru 40:60. Systém Opel OnStar je součástí standardní výbavy od verze Edition. Dynamický design nového kompaktního SUV značky Opel upoutá na první pohled – především s volitelným dvoubarevným lakováním karosérie s kontrastní černou střechou.
 
Bezpečný zážitek z jízdy: IntelliGrip, nejmodernější asistenční systémy a motory
Grandland X poskytuje zážitek z jízdy po celý rok a na každém povrchu. Je to kromě jiného zásluhou příplatkového elektronického regulačního systému IntelliGrip, který zaručuje špičkovou trakci v rozličných jízdních situacích. Řidič může přepínat 5 jízdních režimů. Systém adaptuje přenos točivého momentu na poháněná přední kola, když je to třeba, brání prokluzování kol, a modifikuje body přeřazování u automatické převodovky, stejně jako i charakteristiku elektronického pedálu plynu. To vše společně zajišťuje optimální trakci a dynamickou stabilitu bez ohledu na to, či Grandland X jede po sněhu, v bahně, písku anebo po mokrém povrchu.
 
Grandland X přináší prvotřídní nabídku nejmodernějších asistenčních systémů a komfortních prvků: Forward Collision Warning s funkcí nouzového brzdění Automatic Emergency Braking a rozeznáváním chodců, monitorování únavy řidiče Driver Drowsiness Alert, parkovací automat Advanced Park Assist a kamerový systém se záběrem 360°- to jsou jen některé příklady. Příplatkové systémy jako adaptivní tempomat Adaptive Cruise Control, který udržuje nastavenou rychlost i odstup od vozidla jedoucího vpředu (v případě potřeby až do úplného zastavení) dále zvyšují bezpečnost. Vynikající bezpečnostní úroveň nového modelu Grandland X nedávno potvrdilo i konsorcium Euro NCAP, které jí ocenilo pěti hvězdičkami.
 
Opel opět demonstruje svou ambici lídra v oblasti osvětlovacích technologií a nabízí pro Grandland X reflektory Adaptive Forward Lighting (AFL) LED. Funkce jako odbočovací světla, asistenční systém dálkových světel a automatická regulace dosahu zaručují optimální osvětlení silnice za všech podmínek.
K vysoké míře radosti z jízdy kromě elektronického systému IntelliGrip a mnohých dalších asistenčních systémů přispívají i temperamentní motory. Zpočátku bude pro Grandland X možnost výběru z dvojice pohonných jednotek s příznivou spotřebou a nízkými emisemi CO2. Oba agregáty lze kombinovat se šestistupňovou manuální anebo šestistupňovou automatickou převodovkou, přičemž jsou vždy vybavené systémem Start/Stop.
 
Sportovní, elegantní, komfortní: Takové má být moderní SUV
Kromě svižných jízdních výkonů přispívá k příjemné atmosféře za volantem i interiér vysoké kvality s elegantním designem a nejmodernější technologie infotainmentu.
 
S délkou 4477 milimetrů, šířkou 1856 milimetrů (bez vnějších zpětných zrcátek) a výškou 1609 milimetrů působí nový Opel Grandland X z každé perspektivy jako robustní SUV. Vpředu nad ochranným štítem v nárazníku nese výrazná maska chladiče hrdě logo s bleskem Opel. Vyhnuté chromované lišty lemují logo a probíhají do stran vstříc úzkým světlometům obsahujícím denní světla z LED v profilu dvojitého křídla, čímž vizuálně rozšiřují přední část karosérie a dodávají modelu Grandland X energický a solidní postoj. Na přední kapotě jsou typické hrany Opel – jako výraz filozofie designu značky ‘sochařské umění ve spojení s německou precizností’.
 
Boční pohled poskytuje atraktivní kombinaci robustního šarmu SUV a elegantních linií. Výrazné modelované blatníkové lemy a ochranné plastové obklady spodní části karosérie dodávají modelu Grandland X off-roadový vzhled. Jako kontrast k němu jasné linie a typický prolis ve tvaru čepele probíhající spodní částí bočních dveří identifikují nový Grandland X jako příslušníka rodiny automobilů Opel. Personalizaci vozu umožňuje dvoubarevné lakování karosérie s kontrastní černou střechou. Splývající střecha je s karosérií spojená vizuálně přerušeným zadním sloupkem, který vytváří dynamický přechod k zadní části karosérie. Zadní pohled na Grandland X prezentuje do nejmenších detailů design typického SUV: Široký postoj, stříbrný nájezdový štít v nárazníku s integrovanými koncovkami výfuku po obou stranách, stejně jako i ochranné plastové obložení nárazníku nad ním a úzké zadní skupinové svítilny z LED, to vše zvýrazňuje sportovní charakter novinky Opel.
 
Stejně vysokou kvalitu vyzařuje interiér: přístrojový panel a středová konzole s dotykovým displejem jsou jasně horizontálně členěné a natočené k řidiči. Středová konzole obsahuje tři úrovně ovládacích prvků pro rychlý a intuitivní přístup k infotainmentu, klimatizaci a funkcím podvozku. Povrchy v interiéru se vyznačují vysokou haptickou kvalitou, čímž přispívají k pocitu pohody a komfortu na všech místech v kabině. Posádka profituje z pro SUV typické zvýšené polohy sedadel, která zaručuje dobrý výhled a umožňuje pohodlné nastupování a vystupování. K dispozici je i panoramatické střešní okno přivádějící do interiéru přirozené světlo a umožňuje ničím nerušený pohled na oblohu. Typický vysoký komfort modelů Opel zajišťují přední ergonomická sedadla s certifikátem AGR, vyhřívaný volant a vyhřívaní předních i zadních sedadel.
 
Dlouhý rozvor 2675 milimetrů zabezpečuje v kabině kompaktního SUV dost místa pro pětičlennou posádku. A variabilní zavazadelník s objemem od 514 do 1652 litrů poskytuje velkorysý prostor pro zavazadla a sportovní výbavu a Grandland X s ním může hravě konkurovat nejprostornějším kombi kompaktní třídy. Podle verze výbavy ulehčují přístup do zavazadelníku elektronicky ovládané páté dveře, které lze otevřít a zavřít bez dotyku jednoduchým pohybem nohy pod zadním nárazníkem.

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků