10 / 3 916

V Mnichově začalo jezdit 50 vodíkových vozů Hyundai

23.6.2016 |  Štítky: Hyundai | vodíkový pohon

Automobilka Hyundai doručila 50 modelů ix35 Fuel Cell společnosti Linde Group v německém Mnichově.

K předání došlo během slavnostního ceremoniálu v bavorské metropoli. Zástupci Hyundai Motor předali vozy s vodíkovým pohonem k užívání v rámci carsharingového programu nazvaného BeeZero, který Linde Group ve městě startuje 16. června. Program v sobě kombinuje moderní trendy sdílení vozů a jejich bezemisní provoz. 

„BeeZero je průkopnická koncepce a je výsledkem společného úsilí společnosti Hyundai Motor a Linde Group," uvedl Thomas A. Schmid, provozní ředitel společnosti Hyundai Motor Europe. „Technologie palivových článků pro mobilitu s nulovými emisemi je nyní připravena pro každodenní užívání. Předáním do provozu historicky největšího počtu vozidel s vodíkovými palivovými články jsme učinili velký krok k uvedení těchto technologií do běžného života občanů," dodal Schmid.

„Vodíkové technologie se mohou stát podstatnou částí budoucí mobility," řekl Dr. Christian Bruch, člen výkonné rady společnosti Linde AG. „Společně s našimi zákazníky chceme získat praktické poznatky v jejich každodenním užívání a společně tak tvořit tuto budoucnost. Očekáváme, že BeeZero bude stimulovat další rozvoj vodíkových technologií, stejně jako i vodíkovou infrastrukturu."

600 kilometrů na jednu nádrž

Sdílení automobilů BeeZero bude fungovat na systému zón. Flotila padesáti modelů ix35 Fuel Cell bude k dispozici v centru Mnichova a také v oblastech Schwabing, Haidhausen, Au a Glockenviertel. Stejně jako u konvenčních vozů určených pro sdílení bude možné si je snadno rezervovat on-line nebo prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu. Hyundai ix35 Fuel Cell je schopný ujet až 600 kilometrů na jednu nádrž, takže je ideální i pro delší cesty. Vodík užívaný jako palivo v článcích pochází z udržitelných výrobních procesů, takže je navíc zcela uhlíkově neutrální.

Lídr v oblasti elektromobility 

V současné době jezdí po evropských silnicích ve 13 zemích již více než 250 Hyundai ix35 Fuel Cell. Automobilka navíc letos představila další model s názvem IONIQ, který patří mezi opravdu zajímavé vozy Hyundai, protože se v jediném typu karoserie nabídne jako hybrid, plug-in hybrid, nebo elektromobil.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků