10 / 3 590

V Belgii byla zahájena výroba prvního malého SUV značky Volvo

27.11.2017 |  Štítky: Volvo | SUV


 
Nové Volvo XC40, které si do dnešního dne objednalo již více než 13 000 zákazníků, je vůbec prvním malým prémiovým SUV automobilky Volvo. První zákazníci se mohou na své nové Volvo XC40 těšit již začátkem příštího roku.
 

Prostřednictvím modelu XC40 vstoupí společnost Volvo Cars do nejrychleji rostoucího segmentu automobilového průmyslu, přičemž jí tento vůz pomůže vydláždit cestu k dalšímu zvyšování prodeje i růstu. Volvo XC40 se připojí ke svým větším sourozencům, modelům XC60 a XC90, aby završilo globální modelovou řadu SUV automobilky Volvo.
„Dnes je slavný den jak pro město Gent, tak pro naši společnost a všechny její místní zaměstnance,“ uvedl prezident a generální ředitel automobilky Volvo Cars Håkan Samuelsson. „Naši lidé věnovali přípravě továrny na zahájení výroby modelu XC40 mnoho dlouhých dní a spoustu hodin dřiny a musím říci, že odvedli výbornou práci. Volvo XC40 znamená pro město Gent i automobilku Volvo Cars světlou budoucnost.“
 
Nové Volvo XC40 je prvním modelem postaveným na nové kompaktní modulární platformě CMA automobilky Volvo Cars, která poslouží jako základ pro všechny připravované modely řady 40. Platforma CMA, vyvinutá ve spolupráci s koncernem Geely, zajistí společnosti Volvo Cars nezbytnou synergii a ekonomickou efektivitu pro úspěšné působení automobilky v segmentu malých prémiových automobilů.
 
Přípravy na zahájení produkce Volva XC40 probíhají v Gentu již dlouhou dobu. V posledních letech proudily do gentské továrny značné investice, jejichž účelem bylo proměnit ji v globální exportní centrum vozů postavených na platformě CMA. Součástí zmíněné proměny bylo i rozšíření výrobny karoserií o 8 000 m2.

Celkově zde bude využíváno 363 nových robotů včetně jednoho speciálního, který je zaměstnanci gentské továrny přezdíván „bestie“. Jedná se o velkého robota, který je ze své podstaty v globálním výrobním systému automobilky Volvo Cars unikátem a který je využíván ke zvedání základní karoserie k dopravníku pod stropem továrny.
 
Továrna v Gentu je jednou ze dvou evropských továren společnosti Volvo Cars a vozy Volvo se v ní rodí již od roku 1965. Až donedávna se zde vyráběl nejlépe prodávaný model automobilky, Volvo XC60 nové generace, přičemž jsou zde produkovány i malé hatchbacky, Volvo V40 a Volvo V40 Cross Country,
a modely V60 a S60.
 
Druhá z evropských továren společnosti Volvo Cars sídlí v göteborské Torslandě, kde je i domov automobilky Volvo Cars. Mimoto automobilka provozuje dvě továrny v Číně a v americké Jižní Karolíně staví další, jejíž slavnostní otevření je plánováno na druhou polovinu roku 2018.

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků