10 / 3 590

Třímilióntý Qashqai vyrobený ve Spojeném království

2.2.2018 |  Štítky: Nissan

počtu registrací ve Francii; objem prodeje v Rusku vyskočil o 12,4 %  

Společnost Nissan Europe završila rekordní rok 2017 výrobou třímilióntého modelu Nissan Qashqai ve Spojeném království, pouhou dekádu po debutu tohoto vozidla, které stvořilo svou třídu.

Tento historický milník závodu společnosti Nissan v Sunderlandu byl oznámen společně se zveřejněním historicky nejlepšího objemu prodeje v Evropě za celý rok, který činil 762 574 vozidel (se zahrnutím modelů Datsun a Nissan). Tento prodejní výsledek představuje nárůst o 3,8 % oproti roku 2016.

K dosažení těchto výsledků společnosti Nissan zásadně přispěl model Qashqai, který zaznamenal další rekordní rok a jeho objem prodeje vzrostl o 1,2 %. Závod v Sunderlandu vyrobil rekordních 346 856 těchto městských crossoverů, z čehož se 265 520 vozů prodalo v Evropě.

Mimořádný prodejní úspěch modelu Qashqai pomohl společnosti Nissan dosáhnout 3,7% tržního podílu v Evropě, přičemž k nejsilnějším trhům patří Španělsko (růst prodeje o 9,4 %), Francie (růst prodeje o 3 %) a Rusko (růst prodeje o 12,4 %).

Qashqai je v historii Nissanu nejúspěšnějším modelem v Evropě a v druhé generaci, která byla uvedena na trh v roce 2014, se dočkal významného zlepšení. Celkem Nissan Qashqai posbíral již přes 80 ocenění, mezi které patří 19 titulů „Auto roku“.

Na modelu Qashqai je už více než deset let nejpřitažlivějším faktorem jeho pozice nejlepšího městského crossoveru. V modelu se úspěšně snoubí praktičnost a přitažlivost vozů SUV s prostorností, provozními náklady a jízdní dynamikou hatchbacků.

Předseda představenstva společnosti Nissan v Evropě Paul Willcox k tomu uvedl: „Rok 2017 byl pro společnost Nissan Europe dalším rekordním rokem a rok 2018 pokračuje ve stejném duchu. Vyrobení 3 000 000 vozů Qashqai za 10 let je významným milníkem. Dalším rekordem bylo množství předobjednávek netrpělivě očekávaného nového Nissanu LEAF uvedeného na trh v říjnu, kdy objednávky chodily každých 10 minut.“

Willcox uvedl, že společnost Nissan v roce 2018 očekává prolomení dalších rekordů, s celkovým růstem prodeje automobilů v Evropě a Rusku o zhruba 2 % na 20,2 milionu vozidel. Společnost Nissan očekává, že evropský trh vzroste o 1 % na 18,4 milionu vozidel a ruský trh vzroste o 7 % na 1,8 milionu vozidel.

Kevin Fitzpatrick, viceprezident divize výroby společnosti Nissan Europe, k výsledkům modelu Qashqai uvedl: „Závod Nissanu Sunderlandu ve Spojeném království oslavil mnoho významných úspěchů, ale za celou svou třicetiletou historii neměl podobný vůz, jako je Qashqai.

Qashqai byl vůbec prvním městským crossoverem. Během 10 let od zahájení výroby přispívali naši pracovníci zde v Sunderlandu svými dovednostmi a odbornými znalostmi, společně s vylepšeným designem a zlepšováním kvality interiéru k udržování vedoucí pozice model Qashqai v tomto segmentu.“

Loni se Qashqai dočkal vylepšení, která se týkají čtyř oblastí – moderního designu exteriéru, vyšší kvality interiéru, vylepšených jízdních vlastností a přidání nových technologií Inteligentní mobility Nissan. Vůz tak zákazníkům nabízí větší pohodlí, jistotu a spolehlivost.

V říjnu 2016 společnost Nissan oznámila, že i zcela nová třetí generace modelu Qashqai se bude vyrábět v Sunderlandu.

Závod v Sunderlandu v prosinci zahájil výrobu nové generace modelu Nissan LEAF. Vyrábí také crossover Juke a luxusní modely INFINITI Q30 a QX30. S více než 30 lety úspěšného působení je závod v Sunderlandu největším britským automobilovým závodem všech dob.

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků