10 / 3 590

Toyota rozdala ceny dětským malířům

25.4.2017 |  Štítky: Toyota

Společnost Toyota Central Europe – Czech slavnostně předala ceny vítězům 11. ročníku národního kola dětské výtvarné soutěže Toyota Dream Car Art Contest.
V každé ze tří věkových kategorií byly vybrány odbornou porotou tři nejlepší dětské práce. Ty byly poslány do celosvětového finále, které proběhne v létě v Japonsku.
 
Toyota připravila pro malé umělce v rámci vyhlášení vítězů zábavné odpoledne. Děti si vyzkoušely skládání tradičního japonského Origami, mohly se nechat ozdobit barvami na obličej či stříkaným tetováním. Kromě toho si zazávodily na dráze s auty na dálkové ovládání.
 
„Vždy se na odpoledne s  dětmi velmi těšíme. Jejich radost a smích nás nabijí energií,“ říká k akci Martin Peleška, ředitel českého zastoupení značky, a doplňuje: „V letošním ročníku jsme navíc přijali do soutěže neuvěřitelných rekordních 211 obrázků.“
 
Národní kolo celosvětové dětské umělecké soutěže probíhalo od prosince 2016 do konce ledna 2017. V tomto období obdržela Toyota poštou či přes sběr u všech autorizovaných partnerů Toyota (dle pravidel soutěže) rekordní počet uměleckých děl.
 
Nejlepší práce byly posuzovány nezávislou desetičlennou porotou. Soutěž byla rozdělena do tří kategorií – do 8 let, 8-12 let a 13-15 let a v každé byly vybrány tři nejlepší výtvarné práce, které měly vztah k budoucímu automobilismu.
 
„Oproti loňskému roku nám přišlo o 100 obrázků více a o to těžší bylo rozhodnout a vybrat ty nejlepší. O vítězích nakonec rozhodl součet bodů od všech porotců,“ řekl k výběru Martin Peleška a dodal: „České děti jsou velmi nadané a vždy je zajímavé vidět svět jejich očima prostřednictvím kreseb.“
 
Vybraných devět děl bylo posláno do Japonska, kde se v létě uskuteční celosvětové finále. „Děkujeme všem dětem, které vzaly do ruky pastelky, fixy či tempery a do naší soutěže se zapojily. Těm devíti, jejichž díla jsme poslali do Tokia, držíme palce a doufáme, že někdo z  nich uspěje a postoupí do celosvětového finále,“ dodal Martin Peleška.
 
Pořadí v jednotlivých kategoriích:
 
1. Kategorie (do 8 let):
• 1. místo: Filip Běhavý (5 let) - druhý obrázek vpravo
• 2. místo: Radim Pospíšil (7 let)
• 3. místo: Tengis Delger (7 let)
 
2. Kategorie (8 – 12 let):
• 1. místo: Robert Hopjan (9 let) - třetí obrázek vpravo
• 2. místo: Anisu Delgerová (9 let)
• 3. místo: Stella Lišková (11 let)
 
3. Kategorie (12 – 15 let):
• 1. místo: Denisa Režná (15 let) - čtvrtý obrázek vpravo
• 2. místo: Martina Machatová (13 let)
• 3. místo: Tereza Andrýsová (14 let)
 
Poznámka redakce: pokud jste fanouškem auto moto novinek, prohlédněte si nový online magazín Nové automobily v ČR.

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků