10 / 3 835

Toyota odhalila nový model RAV4 Plug-in Hybrid

20.11.2019 |  Štítky: Toyota | hybridní pohon | SUV

Světovou premiérou nového modelu RAV4 Plug-in Hybrid na autosalonu v Los Angeles otevírá Toyota novou důležitou kapitolu v historii modelu RAV4, celosvětově prvního SUV pro rekreaci a volný čas.

První plug-in hybridní Toyota RAV4 staví na více než 20 letech zkušeností, kdy automobilka razila cestu hybridních pohonů, aby dnes přestavila vůz, který má ambice být výkonnější než kterýkoliv z konkurentů v dané třídě, ale současně vykazovat i nižší úroveň emisí a spotřeby paliva.

Vůz zaujme pozici na vrcholu páté generace řady RAV4, která opět potvrdila své historické postavení jednoho z nejoblíbenějších SUV na evropském trhu s více než 120 tisíci objednaných kusů od uvedení v letošním roce (z toho přes 105 tisíc na verzi s hybridním pohonem - údaje pro západní Evropu).

Postavení Toyoty RAV4 Plug-in Hybrid na vrcholu modelové řady RAV4 a vlajkové lodi mezi současnými hybridními modely Toyota pramení z kombinace vysokého výkonu a perfektních jízdních schopností, mimořádně nízké spotřeby, dynamických vlastností podvozkové platformy GA-K a jízdního chování na silnicích i v terénu se standardně dodávaným systémem pohonu AWD-i (inteligentní elektrický systém pohonu všech kol).

Díky zkušenostem získaným v rámci vývoje dvou generací modelu Prius Plug-in Hybrid má Toyota skvělé předpoklady i k výrobě svého nového pohonu pro RAV4. Se systémovým výkonem 306 k/225 kW má tento vůz potenciál nabídnout zrychlení z nuly na 100 km/h za pouhých 6,2 sekundy (předběžné údaje podléhající konečné homologaci), a překonat tak všechny konkurenty s klasickým pohonem. Kromě toho je na nejlepší cestě dosáhnout v dané třídě nejnižších emisí CO2 i spotřeby paliva: prozatímní údaje Toyoty (před konečnou homologací) dle standardní metodiky WLTP uvádějí emise CO2 pod 30 g/km. Této úrovni nedokáže konkurovat žádné dnešní plug-in hybridní SUV střední třídy s pohonem všech kol.

Toyotě se podařilo účinně implementovat elektrickou výkonovou podporu k dosažení podstatného nárůstu výkonu ve srovnání se standardní Toyotou RAV4 Hybrid. Automobilka vyvinula novou vysokokapacitní Li-Ion baterii a doplnila jednotku řízení energie hybridního systému o měnič pro zvýšení napětí. Pod kapotou najdeme tentýž benzínový motor 2,5 litru Hybrid Dynamic Force jako ve standardním modelu RAV4 Hybrid.

Rychlou akcelerací z místa však výhody nekončí. RAV4 Plug-in Hybrid bude též disponovat delším dojezdem v čistě elektrickém režimu (EV) při nulové spotřebě benzínu a zcela bez výfukových emisí. Předpokládá se, že dojezdová vzdálenost (podle metodiky WLTP) překoná 60 km, tedy více než konkurenční plug-in hybridní modely SUV a rovněž více, než činí průměrná denní vzdálenost dojíždění evropských majitelů (50 km).

Nová Toyota RAV4 Plug-in Hybrid bude uvedena na český trh v druhé polovině roku 2020.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků