10 / 3 916

Testování ostré verze Hyundai i30 N se blíží k závěru

17.5.2017 |  Štítky: Hyundai

Automobilka Hyundai pokračuje v intenzivních testech sportovní verze nové generace modelu i30 s označením N.

Po testech v zimních podmínkách ve Švédsku, kdy za volant usedl jezdec týmu Hyundai Motorsport Thierry Neuvill, má „enko“ za sebou další náročný program na silnicích ve Velké Británii.

Hyundai uvede svůj první vysoce výkonný model na trh s označením a logem "N". Jde o počáteční písmeno slova Namyang, globálního výzkumného a vývojového centra Hyundai Motor v Koreji, a zároveň také o první písmeno názvu Nürburgring, což jedna z nejnáročnějších závodních tratí na světě a sídlo evropského testovacího centra automobilky. Logo "N" navíc připomíná šikanu, a zdůrazňuje tak sportovní charakter vozu.

Ve Velké Británii byl prototyp i30 N testován na veřejných komunikacích. Inženýři a technici zde ladili a kontrolovali aktuální stav vývoje se zaměřením na adaptivní odpružení a různé režimy pohonu.

„Jsme stále blíž k finální vývojové fázi i30 N," řekl Albert Biermann. „Testování na silnici slouží k ověření, zda výkonnost našeho prvního vysoce výkonného automobilu Hyundai N splňuje požadavky našich budoucích zákazníků. Musíme se ujistit, že i na běžných a náročných silnicích, jako jsou například ve Velké Británii, je jízdní výkon vhodný pro každodenní použití."

Koncem května se dva vozy Hyundai i30 N zúčastní 24hodinového závodu ADAC Zurich na Nürburgringu. Vybaveny jsou dvoulitrovým turbomotorem a šestistupňovou manuální převodovkou – tedy stejně jako bude sériový Hyundai  i30 N. Závod tak poskytne technikům více cenných informací o potřebných vylepšeních a dalším potenciálním zlepšení výkonu pro model i30 N před jeho uvedením na trh v letošním roce.

Poznámka redakce: pokud jste fanouškem auto moto novinek, prohlédněte si nový online magazín Nové automobily v ČR.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků