10 / 3 810

Test v Praze: Hybridní Toyoty jezdily až ze 70 procent zcela bez emisí

14.11.2019 |  Štítky: Toyota | hybridní pohon | SUV

Vozy na hybridní pohon dokáží po Praze jezdit až ze dvou třetin zcela bez emisí, čistě na elektrický pohon.

Potvrdil to 24hodinový test vozů Toyota na hybridní pohon pod názvem Toyota Eco Race 2019, který se uskutečnil minulý týden. Nejlepší posádka dosáhla na téměř 40 km dlouhé trase s vozem Toyota Corolla spotřeby 3,3 litru benzínu na 100 km a 73 procent jízdy absolvovala na baterie, čistě v elektrickém režimu.

Toyota do soutěžního testování nasadila tři modely nejnovějších generací napříč různými tržními segmenty. Vedle nejprodávanějšího modelu Toyota Corolla šlo o model vyšší střední třídy Camry a novou generaci SUV RAV4. Celkem 31 posádek jezdilo v normálním provozu v běžný pracovní den, běžným jízdním stylem a rychlostí. V průměru jízda čistě na elektřinu tvořila 59 procent času na trase.

„Testování našich plně hybridních vozů v reálném městském provozu opět prokázalo úspornost a ekologičnost tohoto druhu pohonu. Ukázalo se, že plně hybridní vůz je schopen až dvě třetiny času fungovat jako elektromobil. Hybridy navíc nejsou závislé na dobíjecí infrastruktuře a jejich dojezd odpovídá standardním konvenčním vozům," říká ředitel Toyota Central Europe-Czech Martin Peleška.

Vysoký podíl jízdy na baterie přitom prokázala nejen Toyota Corolla s dosaženými až 74 procenty, ale i robustní RAV4 se 70 procenty a limuzína Camry s podílem 60 procent. Spotřeba byla u nejlepších posádek v případě všech tří modelů pod 4,5 litru na 100 km. Celková průměrná spotřeba všech hybridních vozů pak nepřekročila 4,4 litru na 100 km.

Toyota uskutečnila podobné testování hybridního pohonu v minulosti ve spolupráci s místními univerzitami ve světových metropolích Říma, Paříže nebo německého Darmstadtu, a to s modelem Toyota Prius. I zde bylo prokázáno, že hybridy Toyota se dokáží až dvě třetiny času pohybovat čistě v bezemisním režimu. V Praze se oproti tomu Toyota rozhodla otestovat nejnovější a nejběžněji rozšířené modely značky. Během testu byla striktně dodržována pravidla silničního provozu.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků