10 / 3 917

Světové premiéry Opelu na autosalonu IAA 2019


Na mezinárodním autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem představí Opel řadu novinek, které demonstrují snahu německé automobilky o ekologicky šetrnou mobilitu.

Na IAA budou mít světovou premiéru Opel Corsa nové generace, Grandland X Hybrid a modernizovaný Opel Astra. Nová Corsa bude k dispozici nejenom se spalovacími motory, ale poprvé i jako elektromobil Corsa-e s dojezdem až 330 kilometrů (podle normy WLTP).

Další premiéra – Grandland X Hybrid4 s pohonem všech kol – kombinuje pohon turbodmychadlem přeplňovaným benzinovým čtyřválcem o objemu 1,6 l a dvou elektromotorů. Systémový výkon vozu činí 221 kW (300 k). Předběžná spotřeba paliva podle WLTP (vážená, kombinovaná) činí 1,6 l/100 km a emise CO2 37 g/km.

Třetí novinkou je modernizovaný Opel Astra. Díky své vynikající aerodynamice a zcela nově vyvinutým motorům a převodovkám vytváří Opel Astra nové standardy v oblasti efektivity a nízkých emisí. Proti předchozí verzi se emise CO2 snížily až o 21 procent (Astra hatchback 1.2 Direct Injection Turbo, 96 kW (130 k), spotřeba paliva podle NEDC: město 5,3-5,2 l/100 km, mimo město 3,9-3,8 l/100 km, kombinace 4,4-4,3 l/100 km, kombinované emise CO2 101-99 g/km). Tyto hodnoty posouvají nový Opel Astra na špičku kompaktní třídy a dělají z něj nejefektivnější model řady Astra v celé historii.

Na německém autosalonu IAA si odbude svoji premiéru i nový Opel Zafira Life. Dvacet let po představení Zafiry první generace v roce 1999 pokračuje tento úspěšný příběh čtvrtou generací. Zafira Life přichází ve třech délkách karoserie, má mimořádně variabilní kabinu po až 9 pasažérů a je vybavena špičkovými komfortními i asistenčními systémy.

Sportovní, atraktivní, ekonomická – a poprvé i elektrická: Nová Corsa
Nový Opel Corsa s délkou 4,06 m je modernější, dynamičtější a efektivnější než všichni jeho předchůdci. Chlubí se velmi úspornými zážehovými a vznětovými motory, které pokrývají výkonové pásmo od 55 kW (75 k) do 96 kW (130 k) (spotřeba paliva podle NEDC4: město 5,4-3,7 l/100 km, mimo město 4,1-2,9 l/100 km, kombinace 4,6-3,2 l/100 km, kombinované emise CO2 105-85 g/km; WLTP2 kombinovaná: 6,4-4,0 l/100 km, kombinované emise CO2 144-104 g/km). Šestá generace kompaktního bestselleru značky Opel je poprvé k dispozici i v plně elektrické verzi jako Corsa-e o výkonu 100 kW (136 k), jejíž baterie kapacity 50 kWh umožňuje dojezd až 330 km (WLTP1). Příznivá spotřeba paliva a agilní jízdní dynamika je charakteristická pro všechny motory a Corsa-e k tomu přidává navíc i nulové lokální emise.

Se sportovním designem koresponduje i nízká hmotnost – pohotovostní hmotnost nejlehčí Corsy leží pod hranicí 1000 kg. V nové modelové řadě Corsa Opel nabízí technologie a asistenční systémy z vyšších automobilových tříd. Skutečnou technickou lahůdku představují adaptivní neoslňující LED světlomety IntelliLux LED® Matrix, které nyní Opel jako vůbec první výrobce nabízí v segmentu malých automobilů. K dalším inovacím patří asistenční systém pro ochranu boků Flank Guard s ultrazvukovými senzory, panoramatická couvací kamera so záběrem 180 stupňů nebo parkovací asistent. Nechybí protikolizní systém Forward Collision Alert s funkcí nouzového brzdění Automatic Emergency Braking a rozeznáváním chodců, inteligentní tempomat a asistenční systém pro udržování jízdního pruhu Lane Keep Assist.

Charge and Go: Nový Opel Grandland X Hybrid4 s pohonem všech kol
Dalším produktem elektrifikační ofenzívy značky je nový Opel Grandland X s nejmodernější technologií plug-in hybrid a pohonem všech kol. Pohonný agregát modelu Grandland X Hybrid4 tvoří turbodmychadlem přeplňovaný benzinový čtyřválec 1,6 l s přímým vstřikováním paliva a výkonu 147 kW (200 k), certifikovaný podle WLTP. Spalovací motor byl speciálně adaptovaný pro hybridní pohon. Hybridní pohonný systém doplňují dva elektromotory o výkonu 80 kW (109 k) a Li-Ion baterie o kapacitě 13,2 kWh. Jeden elektromotor je umístěný vpředu a je propojený s 8-stupňovou automatickou převodovkou. Druhý elektromotor je spolu s invertorem a diferenciálem integrovaný do modulu elektricky poháněné zadní nápravy, která podle potřeby garantuje pohon všech kol.

Opel Grandland X Hybrid4 umožňuje čtyři jízdní režimy – elektrický, hybridní, 4x4/AWD a Sport. V hybridním režimu systém samočinné volí nejefektivnější způsob pohonu. Elektrický režim dovoluje jízdu bez emisí (například v centru města) při dojezdu až 52 km podle metodiky WLTP2 (65 km podle NEDC). V režimu 4x4/AWD se aktivuje elektrifikovaná zadní náprava a vůz má maximální trakci na všech druzích povrchů. Pro další zvýšení efektivity pohonu má Grandland X Hybrid4 rekuperační brzdovou soustavu, která mění pohybovou energii vozu při zpomalování na elektrickou a tou se dobíjejí akumulátory.

Až o 21 procent CO2 méně: Nejefektivnější Opel Astra všech dob
S kompletně novou generací motorů a převodovek vytváří nový Opel Astra emisní standardy své třídy. Nejmodernější zážehové a vznětové motory garantují vitální jízdní vlastnosti v kombinaci s vysokým jízdním komfortem a nízkou hladinou hlučnosti. Protiběžný vyvažovací hřídel v bloku motoru kompenzuje vibrace. Kompaktní tříválcové turbodmychadlem přeplňované zážehové motory jsou k dispozici v objemech 1,2 l a 1,4 l. Jejich výkonové rozpětí činí 81 kW (110 k) až 107 kW (145 k), maximální točivý moment sahá od 195 až po do 236 Nm. Spotřeba paliva podle NEDC: Město 6,4-5,2 l/100 km, mimo město 4,2-3,8 l/100 km, kombinace 5,0-4,3 l/100 km, kombinované emise CO2 116-99 g/km; WLTP5 kombinovaná: 6,2-5,2, kombinované emise CO2 142-119 g/km; předběžné hodnoty). Základní motor je standardně vybavený 6-stupňovou manuální převodovkou. K nízké spotřebě paliva a vysokému komfortu přispívá i nová samočinná převodovka s plynulou změnou převodového poměru CVT a plynule řadící 9-stupňová (!) automatická převodovka.

Opel Astra jde příkladem i co do nabídky komfortních a asistenční systémů a infotainmentu. Nová přední kamera je menší, ale mnohem výkonnější než v minulosti a její lepší procesor rychleji zpracovává obraz. Také digitální couvací kamera, která je dostupná v kombinaci s novým systémem infotainmentu Multimedia Navi Pro, je výkonnější a preciznější, ve tmě mnohem lépe vynikají kontrasty. V nabídce jsou i inteligentní neoslňující adaptivní světlomety IntelliLux LED® Matrix. Kompatibilní smartfony je možné dobíjet indukčně bez použití kabelu. Pokud si zákazník objedná hi-end audiosystém Bose, promění se interiér jeho Astry na koncertní sál. Díky vyhřívanému čelnímu sklu je jízda v chladném počasí mnohem příjemnější a bezpečnější.

Multifunkční van ve špičkové formě: Nový Opel Zafira Life
Už 20 let se atraktivní, flexibilní a praktické vany jmenují Zafira. A to platit i po frankfurtském autosalonu IAA 2019, kde Opel představí model Zafira Life. Zafira čtvrté generace je na výběr ve třech délkách karoserie – 4,60 m dlouhá verze S (Small), 4,95 m dlouhá verze M (Medium) a 5,30 M dlouhá verze L (Large). Každá verze může mít až 9 sedadel. Většina verzí prostorného vanu je nižší než 1,90 m, takže je možné bez problémů využívat podzemní garáže.

Nový van má příjemně malý průměr otáčení. Boční posuvné dveře na obou stranách (dodávané na přání) se otvírají elektricky pomocí senzorů snímajících pohyb nohy pod vozem – to je v tomto segmentu unikátní komfortní prvek. Už nejkratší verze Zafira Life „S“ má nákladový prostor velikosti až 3600 litrů, u nejdelší verze „L“ je to až 4900 litrů. Nejluxusnější verze vybavení „Lounge“ je k dispozici s posuvným stolkem, velkým prostorem pro nohy a křesly vzadu širokými 48 cm.

Ve výbavě nechybí sofistikované asistenční systémy ani nejmodernější infotainment, head-up displej, adaptivní radarový tempomat, kamery nebo elektronická kontrola trakce IntelliGrip. Komfort posádky zvyšuje i dvojdílné panoramatické střešní okno a samostatně otvíratelné okno ve dveřích zavazadlového prostoru (výbava na přání).

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků