10 / 3 916

Světová premiéra studie ŠKODA VISION GT

5.6.2019 |  Štítky: Škoda | SUV

Na autosalonu Shenzhen-Hong Kong-Macao International Auto Show 2019, který potrvá ještě do 9. června 2019, nabízí Škoda ​první předzvěst budoucího člena rodiny SUV v Číně.

Studie VISION GT  je městské SUV, dokonale střižené podle potřeb čínského trhu. Snoubí se v něm kompaktní rozměry s velkorysou nabídkou prostoru v interiéru. Vůz, který nabízí nejmodernější techniku s elegantním a sportovním designem s prvky coupé, zdůrazňuje své dynamické ambice. Ještě v letošním roce představí ŠKODA sériovou podobu vozu, vycházejícího studie VISION GT. Čína pak bude jediným trhem, na kterém česká automobilka nabídne pět různých modelů SUV. 
 
Sportovním, dynamickým a emocionálním stylem vozu VISION GT rozvíjí ŠKODA důkladně svůj expresivní designový jazyk vozů SUV. Na přídi vynikají nové vertikální lišty masky chladiče. Zrcadlí světelnou lištu a vytváří tak dynamický trojrozměrný efekt světla a stínu. Ostře vykreslené Matrix LEDsvětlomety se skládají ze šesti prvků ve tvaru krystalů. Společně vytváří letící šíp a působivě tak odkazují na tradiční logo značky ŠKODA. Elegantní černá střecha svou jemně klesající linií plynule přechází do zádi ve tvaru coupé. Design zadních sdružených světel zcela novým způsobem interpretuje pro značku ŠKODA typický tvar písmene C. Z bočního pohledu jsou pro vizuální dojem rozhodující precizní linie na bocích vozu.  
 
Díky svým kompaktním rozměrům je ŠKODA VISION GT ideálním vozem do městského prostředí: Toto městské SUV je dlouhé 4416 mm, široké 1906 mm a 1633 mm vysoké. Dlouhý rozvor – 2611 mm – je základem pro nadprůměrně prostorný interiér vozu VISION GT – tak, jak je to typické pro všechny vozy ŠKODA.  
 
Sériová verze vozu ŠKODA VISION GT ještě v letošním roce rozšíří rodinu vozů SUV značky ŠKODA na čínském trhu. Čína se tak stane celosvětově jediným trhem, na kterém ŠKODA nabídne pět různých modelů kategorie SUV. Základ palety tvoří Škoda Kodiaq a Škoda Karoq, který je o 50 mm delší než jeho evropský protějšek. Čínská verze vozu Škoda KAMIQ, ŠKODA KODIAQ GT a budoucí sériová verze vozu VISION GT – které byly všechny vyvinuty exkluzivně pro Čínu a v Číně – završují portfolio vozů kategorie SUV na největším trhu značky ŠKODA.  
 
Pro značku ŠKODA je modelová ofenzíva SUV důležitým pilířem růstové strategie jak v Číně, tak na celém světě. V roce 2018 dosáhla ŠKODA na čínském trhu silnějšího růstu než kterákoli jiná evropská automobilka. I přes složité ekonomické rámcové podmínky navýšila značka své dodávky zákazníkům oproti uplynulému roku o 4,9 procenta na 341.000 vozů.  
 
Již v roce 1936 měla ŠKODA v Číně pět obchodních zastoupení. V roce 2007 se česká automobilka na čínský trh vrátila. Od roku 2010 je Čína největším trhem značky ŠKODA na světě.  

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků