10 / 3 810

Sportovní kompaktní SUV: nové Audi SQ2

13.12.2018 |  Štítky: Audi | sportovní vozy | SUV

Audi představuje model SQ2, který snoubí nápadný design s mimořádným potěšením z jízdy.

Nový vrcholný model rodiny Q2 zaujímá v segmentu kompaktních SUV výjimečné postavení. Audi SQ2 je na vrcholu své třídy také z hlediska ovládání a informačních, zábavních a asistenčních systémů.

Z 0 na 100 km/h za 4,8 sekundy: Motor
Jednotka 2.0 TFSI se v modelu SQ2 prezentuje ve vrcholné formě. Dosahuje nejvyššího výkonu 221 kW a v širokém rozsahu od 2000 do 5200 otáček za minutu působí na klikový hřídel točivým momentem 400 N.m. Tím překonává všechny rivaly v segmentu. Sprint z 0 na 100 km/h trvá 4,8 sekundy, nejvyšší rychlost je omezena na 250 km/h.

Trakce, stabilita a dynamika: Převodné ústrojí
Řidič může nechat extrémně rychle řadící dvouspojkovou převodovku řadit v automatickém režimu D nebo S, případně ji může ovládat manuálně. 

Stejně jako každý model Audi S je i SQ2 sériově dodáván s pohonem všech kol quattro. Systém elektronického řízení pohonu všech kol quattro zajišťuje nejvyšší úroveň potěšení z jízdy a aktivní bezpečnosti. Při smyku na vozovce s nízkou adhezí zaručuje maximální ovladatelnost. Pohon quattro během rychlé jízdy úzce spolupracuje se systémem selektivního rozdělování hnací síly mezi jednotlivá kola.

Typický model S: Vnější design
Designéři dodali vnějšímu designu modelu S ještě ostřejší rysy. Sériově dodávané přední a zadní světlomety LED, vzadu s dynamickými ukazateli směru, vytvářejí charakteristický světelný design s motivem šípu.

Paleta laků karoserie zahrnuje sériově dodávaný odstín bílá Ibis a na přání dodávané barvy modrá Ara, šedá Daytona, stříbrná Floret, bílá Glacier, černá Mythos, šedá Quantum a červená Tango.

Sériově dodávaný systém řízení jízdní dynamiky Audi drive select dává řidiči na výběr jízdní režimy auto, comfort, dynamic, efficiency a individual. Jejich prostřednictvím se mění charakteristika řízení, sedmistupňové převodovky S tronic a dalších systémů. Řidič může navíc tlačítkem aktivovat režim Offroad.

Dynamický styl: Interiér
Součástí sériové výbavy jsou sportovní sedadla, středová loketní opěrka vpředu, automatická klimatizace, sportovní multifunkční volant – na přání s pádly pro manuální řazení převodovky S tronic – a informační systém řidiče (FIS) s barevným displejem.

Místo FIS může být vůz na přání vybaven digitálním panelem přístrojů Audi virtual cockpit, který řidiči ovládá tlačítky na volantu. Jeho displej nabízí tři různé režimy zobrazování. Nejdůležitější informace lze sledovat na průhledovém displeji, který je dalším prvkem výbavy na přání.

Maximální síťové propojení: MMI Navigation plus a Audi connect
Na vrcholu nabídky stojí MMI Navigation plus s MMI touch. Tento systém se vyznačuje přehlednou strukturou menu a otočným tlačítkem s integrovaným touchpadem na konzole středového tunelu. Rychle a bezpečně probíhá také hlasové ovládání a vyhledávání MMI.

K nabídce informačních a zábavních systémů pro Audi SQ2 patří také další moduly, jako je Audi smartphone interface, který propojí mobilní telefony iOS nebo Android.

Technika z vyšší třídy: Asistenční systémy
Audi pre sense front je součástí sériové výbavy a dokáže radarovým systémem rozpoznávat nebezpečné situace, způsobené přecházejícím chodcem nebo vozidlem vpředu. Systém upozorňuje řidiče akusticky a vizuálně a případně aktivuje maximální brzdění.

Nejoblíbenější na přání dodávané systémy jsou sloučeny do paketu asistenčních systémů, který zahrnuje mimo jiné adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go a asistenta pro jízdu v dopravní koloně, který kromě radarového senzoru používá také přední kameru. Tento asistent podporuje řidiče řízením, zrychlováním a zpomalováním při jízdě v popojíždějící koloně rychlostí až 65 km/h.

Audi active lane assist pomáhá řidiči s udržováním vozidla ve svém jízdním pruhu. Na přání dodávaný parkovací asistent zajistí řízení kompaktního sportovního SUV při zajíždění na podélná nebo příčná parkovací místa. Pokud řidič couvá z příčného parkovacího místa na vozovku, přichází ke slovu asistent pro sledování vozidel přijíždějících vzadu ze stran. Další asistenční funkcí je Audi side assist, který upozorňuje řidiče výstražným světelným signálem v příslušném vnějším zpětném zrcátku na možné nebezpečí, zjištěné radarovým senzorem, při změně jízdního pruhu.

Audi SQ2 dorazí na český trh v prvním čtvrtletí 2019 a jeho cena ještě nebyla stanovena.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků