10 / 3 877

Speciální edice vozů 911 Targa 4S Heritage Design

3.6.2020 |  Štítky: Porsche

Nejmodernější Porsche 911 s designovými prvky vozů 50. a počátku 60. let minulého století: Porsche představuje limitovanou edicí vozů 911 Targa 4S Heritage Design.

Kdysi používané designové prvky exteriéru i interiéru se v nové interpretaci spojují s nejnovějšími technologiemi v exkluzivní speciální edici od Porsche Exclusive Manufaktur. Tu si již zákazníci mohou objednávat, přičemž první vozy se u prodejců objeví na podzim 2020. Edice bude omezena počtem 992 kusů s poukazem na interní zkratkové označení typové řady. Společně s uvedením speciální edice se vybrané prvky interiéru budou nabízet jako součást paketu Heritage Design pro všechna současná provedení modelu 911. Porsche Design vytvořilo vysoce kvalitní chronometr, rovněž v limitované edici, určený výhradně pro majitele vozů ze sběratelské edice.

„Prostřednictvím modelů Heritage Design se snažíme v zákaznících i fanoušcích vyvolat vzpomínky na 50., 60., 70. a 80. léta minulého století. Žádná jiná značka nedokáže tyto prvky přetavit do moderní éry jako Porsche. Touto cestou naplňujeme přání našich zákazníků. Prostřednictvím exkluzivních speciálních edic rovněž zavádíme novou produktovou řadu, která v rámci naší produktové strategie zhmotňuje ‚lifestylovou‘ dimenzi,“ říká Oliver Blume, předseda představenstva společnosti Porsche AG.

Autentický vzhled ve stylu 50. let minulého století stvrzuje exkluzivní lak v metalickém odstínu ‚Cherry‘ a další čtyři nabízené odstíny karoserie. Exteriér vozů z edice 911 Targa 4S Heritage Design dále zaujme vysoce kvalitními bílými emblémy v historizujícím provedení. Obzvláště markantní je grafické ztvárnění prvků motorsportu ve tvaru hrotu na předních blatnících. Tyto „hroty“ odkazují na počátky značky Porsche v motoristickém sportu. Dalším význačným rysem je emblém ‚Porsche Heritage‘ na žebrování víka motoru, jehož provedení připomíná emblém Porsche 356, který byl kdysi udělován jako uznání za dosažení milníku 100 tisíc km. Historická značka kvality – v moderní úpravě – dodá šarm zadní partii všech čtyř modelů zařazených do edice Porsche Heritage Design. Dalším pojítkem mezi minulostí a současností je historický erb Porsche z roku 1963 na kapotě, volantu, krytech nábojů kol a klíčku od vozidla, vyražený též na hlavových opěrkách a pouzdru od klíčku; dále zmiňme standardně dodávaná 20/21" kola Carrera Exclusive Design a černé brzdové třmeny v tradiční designové podobě.

Hold minulosti vzdává i interiér: exkluzivní dvoubarevný kožený interiér kombinuje červenou kůži v odstínu Bordeaux s čalouněním ‚Club Leather‘ (technologie vydělávání kůže OLEA) v béžovém odstínu ‚Atacama‘, resp. černou kůži s čalouněním OLEA Club Leather v béžovém odstínu ‚Atacama‘. Použití manšestru na sedadlech a ve výplních dveří signalizuje návrat materiálu používaného již v modelu Porsche 356 ve snaze oživit ducha doby a módu 50. let minulého století. Emotivní charakter celé koncepce podtrhuje otáčkoměr a stopky v klasickém provedení se zeleným podsvícením; totéž platí pro vnitřní obložení střechy perforovanou látkou z mikrovláken nebo široké použití kožených obkladů od Exclusive Manufaktur. Unikátní pořadové číslo v rámci limitované edice udává kovový znak na obkladovém panelu přístrojové desky.

První model z edice Heritage Design vychází z nového Porsche 911 Targa generace 992, uvedeného před pouhými několika dny, a pyšní se nejmodernějšími technologiemi v oblasti podvozku, asistenčních systémů a infotainmentu. O pohon se stará dvojitě přeplňovaný agregát 331 kW (450 PS). Se špičkovým boxerem v kombinaci s osmistupňovou dvouspojkovou převodovkou se 911 Targa rozjede na více než 304 km/h a akceleruje z místa na 100 km/h pod 3,6 sekundy (se systémem Launch Control).

Strategie Porsche Heritage Design: nové ztvárnění tradičních prvků designu
Modely zařazené do edice Heritage Design kladou důraz na „lifestylový“ rozměr, jenž v rámci produktové strategie Porsche staví na mimořádných emocích. Designové oddělení „Style Porsche“ a Porsche Exclusive Manufaktur v tomto případě přicházejí s novou interpretací kultovních modelů 911 a interiérů 50. až 80. let minulého století ve snaze oživit kdysi typické charakteristiky. Strategie byla záměrně nastíněna v roce 2019 prostřednictvím paketu Heritage Design pro Porsche 911 Speedster. Porsche nyní vždy s určitým odstupem představí celkem čtyři modely ve speciální limitované edici.

Chronometr v edici 911 Targa 4S Heritage Design: hodinky stejně kvalitní jako samotný vůz
Porsche Design vytvořilo vysoce kvalitní chronometr, vyhrazený pouze majitelům vozů z limitované edice: chronometr v edici 911 Targa 4S Heritage Design. Objem produkce mechanických hodinek v elegantním a čistém provedení je rovněž omezen počtem 992 kusů. V mnoha detailech se návrháři inspirovali legendárním Porsche 356 a kultovním modelem Porsche 911 Targa: například design číselníku s bílou vteřinovou ručičkou a prstenci v odstínu „zelený fosfor“ poukazuje na podobu rychloměru a otáčkoměru uvedených vozů. Čísla na hodinkách jsou vyvedena v typickém řezu písma Porsche. Řemínek je zhotoven z originální kůže používané v interiérech vozů Porsche. Kultovnímu sportovnímu vozu vzdává hold i reliéfní vzor „911“.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků