10 / 3 829

Sorento Plug-in Hybrid - nejvýkonnější zástupce řady Sorento v Evropě

4.11.2020 |  Štítky: KIA | hybridní pohon

Kia Sorento Plug-in Hybrid disponuje promyšleným uspořádáním pohonu pro zajištění maximálně prostorného interiéru.

Kia Motors zveřejnila schematický příčný řez odhalující promyšlené uspořádání nového sedmimístného provedení Sorento Plug-in Hybrid se třemi řadami sedadel. Snímek názorně ilustruje, jak uspořádání prvků plug-in hybridního pohonu napomáhá zachovat maximálně prostornou kabinu i zavazadelník. V době zahájení evropského prodeje počátkem roku 2021 bude Sorento jedním z nejpraktičtějších plug-in hybridních SUV na trhu.

Nový snímek odhaluje způsob začlenění velkého akumulátorového modulu, palivové nádrže, spalovacího motoru a elektromotoru v rámci konstrukce vozu při zachování maximálního prostoru pro zavazadla a až sedm cestujících.

Elektromotor je uložen mezi spalovacím motorem a převodovkou; uvedené řešení bylo možné použít díky čisté zástavbě objemově menšího přeplňovaného motoru pod kapotou. S ohledem na zvolenou konstrukci pak Sorento Plug-in Hybrid umožňuje cestovat v čistě elektrickém režimu nebo kombinovat elektřinu se zátahem spalovacího motoru, kdy se hnací moment v závislosti na specifikaci vozidla a jízdních podmínkách přivádí na samotná přední nebo všechna čtyři kola.

Vysokokapacitní lithium-iont polymerový akumulátor 13,8 kWh najdeme pod sedadlem řidiče a předního spolujezdce. Akumulátorový modul je zabudován do prostoru mezi podlahou kabiny a zakrytováním podvozku Sorenta. V případě Sorenta v uspořádání s pohonem všech kol má akumulátorový modul tvar ‚sedla‘ a je vložen přes horní část hnacího hřídele. Díky použitému uspořádání nezasahuje akumulátorový modul do kabiny ani zavazadelníku Sorenta, jak vídáme u řady jiných plug-in hybridů, kde akumulátor často zabírá cenné místo pro zavazadla.

Díky promyšlenému obestavění prostoru dokáže Sorento nabídnout velkorysý prostor až pro sedm cestujících. Kromě toho se chlubí jedním z největších zavazadelníků v dané třídě – až 809 litrů v případě sedmimístného provedení (se sklopenými opěradly třetí řady), resp. 898 litrů u provedení pětimístného (v závislosti na specifikaci vozu).

V době zahájení prodeje počátkem roku 2021 bude Sorento Plug-in Hybrid jedním z několika málo sedmimístných plug-in hybridních SUV na trhu, ale určitě jedním z nejpraktičtějších. Prodeje na prvních evropských trzích budou zahájeny v prvním čtvrtletí 2021; na většině globálních trhů automobilky Kia bude možné tento vůz objednávat ještě koncem letošního roku. V Evropě se uvedený model bude opět prodávat vč. jedinečné sedmileté záruky Kia s omezením na 150 tis. km již ve standardu.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků