10 / 3 580

Skupina PSA a společnost nuTonomy uzavřely strategické partnerství zaměřené na testování zcela autonomních vozů

5.5.2017 |  Štítky: Peugeot

Firma nuTonomy, významný výrobce technologicky vyspělých softwarů umožňujících samočinné řízení, a skupina PSA dnes oznámily uzavření strategického partnerství.

nuTunomy zajistí zabudování svého systému do vozu nový Peugeot 3008 za účelem otestování aut se samočinným řízením v běžném provozu v Singapuru. Nový Peugeot 3008 byl nedávno v Evropě zvolen Autem roku 2017. V rámci úvodní fáze partnerství bude firma nuTonomy instalovat svůj software a související čidla a platformy pro výpočty do vozů Peugeot 3008, které předpřipraví týmy divize Inovace skupiny PSA. Firma nuTonomy počítá, že montáž svého systému autonomního vozu dokončí do léta a testování v ulicích Singapuru začne v září.

Pro oba partnery znamená zabudování uvedeného systému rozhodující krok k většímu rozšíření aut se samočinným řízením. Díky tomuto partnerství bude možné analyzovat výkonnost systému i zážitek zákazníka se službou autonomní mobility na přání v městském prostředí.

Tato spolupráce posílí ambici skupiny PSA stát se preferovaným dodavatelem mobility zákazníků z celého světa, jak se uvedeno i v jejím strategickém plánu Push to Pass, který byl představen v dubnu 2016. Cílem této spolupráce, jež je součástí programu AVA („Autonomous Vehicle for All“ – Autonomní vozy pro všechny), je nabízet zcela autonomní řešení mobility na přání.

Ředitelka Business Lab skupiny PSA Anne Lalironová k tomu uvedla: „Tato spolupráce představuje výraznou etapu vedoucí ke zcela autonomním vozům, která nám umožňuje nabídnout našim zákazníkům nejrůznější řešení mobility. Jsme šťastní, že můžeme spolupracovat s týmy nuTonomy, díky čemuž je příchod vozů se samočinným řízením opět o něco konkrétnější.“

Generální ředitel a spoluzakladatel firmy nuTonomy Karl Iagnemma k tomu dodal: „Věříme, že nás naše spolupráce se skupinou PSA přibližuje k  cíli nabízet službu zcela autonomní, bezpečné a výkonné mobility na přání v prostředí městského provozu. Těšíme se, co všechno nám naše spolupráce s PSA přinese.“
Po úvodní fázi mají obě společnosti v plánu rozšířit testy aut se samočinným řízením i do dalších měst po celém světě. Business Lab a týmy divize Inovace skupiny PSA se pouští do této spolupráce s cílem pojmenovat a zhodnotit nové možnosti, zejména v oblasti mobility a digitálního vybavení.

Firma nuTonomy provedla od srpna 2016 v Singapuru několik veřejných testů věnovaných službě mobility na přání s autonomními vozy. Partnerství se skupinou PSA nyní rozšiřuje testovací flotilu vozů. Testy budou probíhat v singapurské čtvrti One-north, která byla určena po dohodě s LTA (Land Transport Authority – Úřad pro pozemní dopravu) města Singapur. Singapur aktivně podporuje rozvoj nových řešení mobility, neboť se snaží zvládat příliv nových obyvatel a současně maximalizovat účinné využití své infrastruktury. Zakladatelé nuTonomy a LTA jsou od roku 2010 partneři v rámci výzkumu a vývoje obchodních služeb spojených s auty se samočinným řízením.

Poznámka redakce: pokud jste fanouškem auto moto novinek, prohlédněte si nový online magazín Nové automobily v ČR.

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků