10 / 3 590

ŠKODA zveřejnila první skici vozu KODIAQ GT

15.10.2018 |  Štítky: Škoda

ŠKODA skicami nového vozu KODIAQ GT poskytuje první pohled na budoucí vrcholný model pro čínský trh.

Velké SUV ŠKODA KODIAQ v dynamické verzi kupé se bude prodávat exkluzivně v Číně. Čína tak bude po určitou dobu jediným trhem, na kterém bude ŠKODA nabízet celkem čtyři modely kategorie SUV - KAMIQ, KAROQ, KODIAQ a KODIAQ GT.  
 
Jak skici ukazují, jsou všechny linie jasné a precizní, boční linie ve stylu kupé propůjčuje novému vozu ŠKODA KODIAQ GT sportovně-dynamický profil. Velké SUV ve verzi kupé se od běžného SUV KODIAQ liší především tvarem zádi. Za předními dveřmi začíná linie střechy pozvolna klesat a přechází do plochých pátých dveří. První SUV-coupé v modelové paletě české značky se v Číně ujme role vlajkové lodi a nositele image. 
 
Čína – celosvětově největší odbytiště značky ŠKODA
Vedle elektromobility a digitalizace je SUV-ofenzíva jedním z hlavních pilířů Strategie 2025. Především v Číně, kde bude nová ŠKODA KODIAQ GT po modelu ŠKODA KAMIQ druhým exkluzivním SUV značky, má tento segment velký růstový potenciál. Již dnes je čínský trh celosvětově největším odbytištěm značky ŠKODA: aktuálně se každý čtvrtý vůz značky ŠKODA dodává zákazníkovi v Číně. Dle pětiletého plánu memoranda, podepsaného v roce 2016 v rámci státní návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v České republice, má společnost ŠKODA AUTO do rozšiřování palety vozů SUV a vozů s alternativním pohonem investovat více než dvě miliardy eur. 

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků