10 / 3 774

ŠKODA SCALA v Tel Avivu

6.12.2018 |  Štítky: Škoda | SUV

Město Tel Aviv patří k nejvýznamnějším hotspotům pro IT-startupy. Pro premiéru nového modelu Škoda SCALA by se tak sotva dalo najít vhodnější místo. 

Kompaktní model zaujme špičkovou konektivitou a udělal velký krok vpřed také díky novým mobilním online službám infotainmentu. Česká automobilka má ale také řadu dalších důvodů, proč uspořádat dnešní světovou premiéru nového kompaktního modelu ŠKODA SCALA na pobřeží Středozemního moře. Prostřednictvím svého importéra Champion Motors je ŠKODA nejsilnější evropskou značkou v Izraeli. Obě společnosti v Tel Avivu také provozují společný podnik ŠKODA AUTO DigiLab Israel. ŠKODA AUTO zde spolupracuje s inovativními startupy v oblasti digitalizace a služeb mobility. 

Úspěch značky ŠKODA v Izraeli má dlouhou tradici. První vozy sem ŠKODA dovezla už v roce 1991, jednalo se o modely FAVORIT a FORMAN. Dosud dodala ŠKODA do Izraele více než 200 000 vozů a je tak nejsilnější evropskou značkou v zemi. V uplynulých deseti letech značka své dodávky zákazníkům zvýšila téměř na čtyřnásobek a tržní podíl se od roku 2011 zdvojnásobil ze 4,1 % na 8,0 %. Prostřednictvím importéra Champion Motors bylo izraelským zákazníkům od ledna do začátku listopadu 2018 dodáno kolem 20 000 vozů. Česká automobilka tak na izraelském automobilovém trhu zaujímá čtvrté místo.

Modely ŠKODA RAPID a SUPERB byly v roce 2017 nejoblíbenějšími vozy ve svých segmentech.  OCTAVIA si s druhým místem v segmentu kompaktních vozů také zajistila přední příčku. Model ŠKODA KODIAQ se navíc v letošním roce stal izraelským autem roku v kategorii velkých SUV. Pokud jde o kombinace motoru a převodovky, preferují izraelští zákazníci benzinové motory s automatickou převodovkou. 

Firma ŠKODA AUTO je pevně etablována jako fleetový partner i v izraelském sektoru špičkových technologií. Místní pobočky známých globálních společností také vlastní velký vozový park tvořený vozy ŠKODA.

ŠKODA AUTO DigiLab je zastoupena společným podnikem v IT hotspotu v Izraeli
Automobilový sektor je v Izraeli klíčovým hnacím motorem i uživatelem tohoto dynamického vývoje. Více než 500 startupů a výzkumných uskupení v Izraeli je v současnosti zapojeno do projektů v automobilovém odvětví, což je šestkrát více než v roce 2013.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků