10 / 3 829

ŠKODA SCALA: Technologie, design, konektivita

24.10.2018 |  Štítky: Škoda | CNG | RS

Nový charakter, nové technologie, nové jméno: Česká automobilka doplňuje nabídku vozů oblíbené kompaktní třídy o vůz Škoda SCALA.

Zcela nový model nabízí vysokou úroveň aktivní a pasivní bezpečnosti. Nový model přináší emocionální designový jazyk studie VISION RS, která vzbudila pozornost na pařížském autosalonu. Novým modelem učinila česká značka velký krok i po technické stránce. Proto se název SCALA, který pochází z latiny a v překladu znamená schody nebo žebřík, k němu skvěle hodí. Vůz skvěle vystihuje soubor hodnot značky ŠKODA, který lze výstižně shrnout jako „smart understatement.“ 
 
Jako první model značky ŠKODA charakterizuje nový vůz další vývojový stupeň, který bude aplikován i v budoucích vozech. Jedná se o první vůz, který má na pátých dveřích namísto loga nápis ŠKODA.
 
Vůz také charakterizují moderní, na přání dostupné full LED přední světlomety a full LED zadní skupinové svítilny. Nový kompaktní vůz má jako první model značky ŠKODA dynamická zadní směrová světla. Pod zadním nárazníkem se skrývá také prvek Simply Clever, dostupný na přání: mechanicky sklopné, elektricky odjistitelné tažné zařízení, které se vyklopí po stisknutí tlačítka v zavazadlovém prostoru.

Nová generace nejlepších online služeb a infotainment systémů ve své třídě
Moderní vzhled vozu doplňuje flexibilně konfigurovatelný Virtuální Kokpit, který je dostupný na přání. Jedná se o největší displej v rámci třídy kompaktních vozů.

Díky nové generaci mobilních online služeb ŠKODA Connect mohou cestující pomocí mobilního telefonu zamknout a odemknout vůz nebo aktualizovat software nebo mapy navigace. ŠKODA SCALA je prvním modelem značky ŠKODA, který je sériově vybaven připojením k internetu. Zabudovaná karta eSIM poskytuje vysokorychlostní připojení LTE.

Pět úsporných motorů, na přání nastavitelný podvozek
V nabídce je pět motorů, které splňují emisní normu Euro 6d-TEMP. Paleta motorů zahrnuje tři benzinové a jeden naftový motor. Později v průběhu roku 2019 přibude agregát s pohonem na ekologický zemní plyn (CNG). Všechny motory mají přímé vstřikování, jsou vybaveny turbodmychadlem, Start-Stop systémem a rekuperací brzdné energie. 
 
K přenosu hnací síly benzinového motoru 1,0 TSI o výkonu 70 kW slouží manuální pětistupňová převodovka. Motor 1,0 TSI o výkonu 85 kW je standardně vybaven manuální šestistupňovou převodovkou, na přání je dostupná automatická sedmistupňová převodovka DSG. Vrcholný benzinový agregát vozu je čtyřválcový motor 1,5 TSI o výkonu 110 kW, který je standardně dodáván s manuální šestistupňovou převodovkou, na přání je nabízena automatická sedmistupňová převodovka DSG. Všechny benzinové motory jsou vybaveny filtrem pevných částic.

Čtyřválcový naftový motor 1,6 TDI o výkonu 85 kW je standardně vybaven systémem SCR se vstřikováním AdBlue a filtrem pevných částic. Také tento motor splňuje emisní normu Euro 6d-TEMP. Úsporný vznětový motor je standardně dodáván s manuální šestistupňovou převodovkou. Na přání je k dispozici automatická sedmistupňová převodovka DSG. 
 
Ekologickou variantou nového vozu ŠKODA SCALA je motor 1,0 G-TEC. Tento tříválcový motor pohání primárně zemní plyn (CNG). Po vyčerpání natankovaného zemního plynu může být motor poháněn i benzinem. Aktuální verze agregátu CNG má výkon 66 kW, k přenosu hnací síly výhradně slouží manuální šestistupňová převodovka. 
 
Na přání dostupný systém Sport Chassis Preset, který nabízí dvě různá nastavení podvozku. Podvozek, který je o 15 mm nižší, nabízí kromě režimu Normal také režim Sport s tužší charakteristikou tlumičů. Řidič může přepínat obě nastavení v menu volby jízdního režimu Driving Mode Select.

Mnoho nových asistenčních systémů známých z vozů vyšších tříd
V rozšířené verzi je k dispozici systém Side Assist. Tento systém, který je dostupný na přání, upozorňuje řidiče na to, když se zezadu blíží vozidla, která mají v úmyslu předjíždět nebo se již nacházejí v mrtvém úhlu. Zatímco známý systém Blind Spot Detect má dosah radaru 20 m, umí systém Side Assist zaregistrovat vozidla až do vzdálenosti 70 m. Součástí systému Side Assist je i systém Rear Traffic Alert. Na dlouhých cestách po dálnici až do rychlosti 210 km/h lze také využít adaptivní tempomat (ACC), který je dostupný na přání. Asistent pro jízdu v pruzích Lane Assist a Front Assist jsou již součástí standardní výbavy. Front Assist včetně funkce nouzové brzdy sleduje pomocí radaru ve městě prostor před vozidlem a pomáhá tak předcházet nehodám. Užitečným pomocníkem při parkování je na přání dostupný parkovací asistent Park Assist, který vůz automaticky zaparkuje a také z místa dokáže vyjet.

Vysoká úroveň bezpečnosti bez kompromisů
Pro bezpečnou jízdu a lepší viditelnost při jízdě ve tmě a za špatného počasí nabízí model full LED přední světlomety a full LED zadní skupinové svítilny.

V případě hrozící nehody uzavře proaktivní ochrana cestujících Crew Protect Assist, která je dostupná na přání, automaticky v předstihu boční okna a předepne bezpečnostní pásy na předních sedadlech. V případě nehody chrání cestující ve voze až devět airbagů. Multikolizní brzda zabraňuje nekontrolovanému pohybu vozidla po srážce. Tísňové volání se aktivuje automaticky v případě aktivace airbagů nebo předpínačů bezpečnostních pásů cestujících na předních sedadlech. Mimo to ho lze kdykoliv spustit i manuálně.

Model vstoupí na trh již v první polovině roku 2019.

ŠKODA SCALA from ŠKODA VIMEO PRO on Vimeo.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků