10 / 3 916

ŠKODA SCALA MONTE CARLO: Ještě dynamičtější a stylovější výbavový stupeň

2.9.2019 |  Štítky: Škoda | skladové vozy

ŠKODA rozšiřuje paletu svého nového kompaktního modelu SCALA o oblíbenou výbavovou linii MONTE CARLO.

Je poctou úspěšné soutěžní historii automobilky a svými černými prvky a černým nápisem ŠKODA na zádi dodává dynamickému modelu SCALA ještě sportovnější charakter. Premiéra modelu ŠKODA SCALA MONTE CARLO, který je k dispozici se všemi motory této modelové řady, proběhne v září na autosalonu IAA ve Frankfurtu, k zákazníkům se první vozy dostanou ve čtvrtém čtvrtletí roku 2019.

Sportovní lifestylové varianty kompaktních modelů značky ŠKODA nesou tradičně označení MONTE CARLO. Tato čtvrť monackého knížectví je vedle lesku a luxusu také synonymem více než stoleté historie motoristického sportu. Tradiční rallye, která je i součástí aktuálního kalendáře mistrovství světa, se koná už od roku 1911. Také značka ŠKODA slavila na Rallye Monte Carlo několik největších úspěchů ve své sportovní historii. Například vůz ŠKODA POPULAR SPORT se v roce 1936 umístil ve své třídě na druhém místě, v roce 1977 ve své kategorii pro změnu získala ŠKODA 130 RS double a úspěšná tu byla také soutěžní verze modelu ŠKODA FABIA. ŠKODA SCALA MONTE CARLO se na tuto dlouhou sportovní tradici odvolává a připomíná legendární vozy a triumfy.

Vedoucí oddělení ŠKODA Design, Oliver Stefani, říká: „S novou verzí MONTE CARLO zdůrazňujeme sportovně-dynamický charakter modelu ŠKODA SCALA. Černé MONTE CARLO prvky, velká kola z lehkých slitin i zvučné jméno jsou odkazem na naše úspěšné soutěžní vozy. Zároveň tyto modely cíleně oslovují mladší cílovou skupinu, která oceňuje sportovní charakter a emocionální, stylový design.“

Sportovní vzhled a výrazné černé prvky
Černé prvky dodávají dynamickému vozu ŠKODA SCALA MONTE CARLO ještě sportovnější vzhled. Rámeček výrazné mřížky chladiče mezi Bi-LED světlomety je vyveden v lesklé černé barvě, černé jsou také části přepracovaného předního spoileru. Nápis ŠKODA, který měla SCALA jako první sériový model značky pro evropský trh namísto loga značky ŠKODA centrálně na pátých dveřích, je u verze SCALA MONTE CARLO rovněž černý. Bočnímu pohledu dominují černá sedmnáctipalcová a volitelně osmnáctipalcová hliníková kola ve speciálním designu MONTE CARLO, černé kryty vnějších zpětných zrcátek a černé prahy.

K sériové výbavě modelu ŠKODA SCALA MONTE CARLO, který je k dispozici v kombinaci se všemi motory této modelové řady, patří zatmavená zadní okna Sunset, panoramatická střecha a prodloužené sklo pátých dveří včetně černého střešního spoileru. Sportovní vzhled nového vrcholného provedení modelu SCALA, označeného také speciální plaketou, doplňuje černý zadní difuzor, černé nápisy a zadní světla TOP-LED s animovaným ukazatelem směru jízdy.

Interiér zušlechťují sportovní sedadla a prvky obšité kůží.
Také interiér vozu ŠKODA SCALA MONTE CARLO se vyznačuje dynamikou. Sportovní sedadla s integrovanými hlavovými opěrkami jsou výškově stavitelná a čalouněná speciálními potahy MONTE CARLO, speciální design mají také dekorační lišty a palubní deska. Multifunkční sportovní volant je potažený perforovanou kůží a obšitý červeným ozdobným stehem, stejně jako hlavice řadicí páky a madlo páky ruční brzdy.

Ambientní LED osvětlení září v bílé, resp. volitelné červené barvě a osvětluje středový panel, prostor pro nohy, odkládací kapsy v bočních dveřích a kličky dveří. Z palubní desky září chromované výdechy ventilace, na palubě jsou kromě toho také LED-čtecí lampičky. Sportovní vzhled interiéru doplňují kryty pedálů v hliníkovém designu, speciální koberečky, nápisy SCALA na prahových lištách a černý strop.

ŠKODA představí novou verzi SCALA MONTE CARLO na autosalonu IAA 2019 ve Frankfurt ve dnech 10. až 22. září 2019 v hale 3.0 na stánku A11 nejprve odborné veřejnosti a návštěvníkům autosalonu. Na trh bude verze uvedena ve čtvrtém čtvrtletí roku 2019.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků