10 / 3 584

ŠKODA SCALA G-TEC s pohonem na zemní plyn

25.6.2019 |  Štítky: Škoda | CNG | elektrický pohon | elektromobily | skladové vozy

Škoda v rámci CNG Mobility Days v Berlíně (24.25. června 2019) poprvé prezentuje ekologickou variantu svého nového kompaktního modelu Škoda Scala G-TEC. 

SCALA s pohonem na zemní plyn doplňuje nabídku nového kompaktního vozu o variantu, která je efektivní a šetrná k životnímu prostředí. Model 1,0 GTEC o výkonu 66 kW (90 PS) a jeho tři nádrže na CNG umožňují na základě předběžných měření při pohonu čistě na zemní plyn dojezd přibližně 410 kilometrů. V kombinaci s benzinovou nádrží na devět litrů dosahuje celkový dojezd přibližně 630 kilometrů. 
 
Christian Strube, člen představenstva ŠKODA AUTO za technický vývoj, říká: „Zemní plyn hraje důležitou roli v mixu motorů vozů ŠKODA, protože nám pomáhá snižovat emise CO2. Naše motory na zemní plyn jsou díky nízkým emisím stále oblíbenější u zákazníků. A kdo v budoucnu bude jezdit ve voze ŠKODA SCALA G-TEC, bude navíc v mnoha zemích profitovat z nízkých nákladů na palivo.“ 
 
ŠKODA pokračuje v budování své palety ekologických vozidel na zemní plyn. ŠKODA SCALA GTEC je vedle modelu OCTAVIA G-TEC druhým modelem s pohonem na zemní plyn v aktuální nabídce značky ŠKODA. Nový model SCALA G-TEC pohání přeplňovaný tříválcový motor s objemem 1,0 litru a 66 kW (90 PS). Maximální točivý moment činí 160 Nm a na kola jej přenáší 6stupňová manuální převodovka. Model SCALA G-TEC je navržen na provoz s CNG a splňuje emisní normu EU6d-TEMP. V porovnání s benzinovým provozem klesají emise CO2 o přibližně 25 procent, výrazně méně vzniká i oxidů dusíku (NOx) a netvoří se žádné pevné částice. 
 
Dojezd 410 kilometrů díky třem nádržím na CNG s kapacitou 13,8 kilogramů SCALA G-TEC disponuje třemi spojenými ocelovými nádržemi na CNG, které mají kapacitu 13,8 kilogramů CNG. Díky tomu může tento kompaktní model urazit 410 kilometrů v ekologickém a efektivním režimu na zemní plyn. Pokud dojdou zásoby CNG, SCALA automaticky přepne na benzinový režim. S palivem v dodatečné 9litrové nádrži může urazit ještě dalších 220 kilometrů. SCALA G-TEC tak zůstává mobilní i v regionech bez čerpacích stanic na zemní plyn a celkový dojezd činí přibližně 630 kilometrů.  
 
Asistent pro jízdu v jízdních pruzích, Front Assist a LED světla v sériové výbavě SCALA 1,0 G-TEC je k dispozici ve dvou úrovních výbavy Ambition a Style a je vybavena kotoučovými brzdami vpředu a vzadu. Stejně jako všechny modely SCALA, tak i varianta G-TEC nabízí sériově Asistent udržování jízdního pruhu a Front Assist s funkcí nouzového brzdění, LED světlomety a zadní skupinové svítilny, pro stupeň Style v Bi-LED provedení. Díky chytrému uspořádání nádrží na CNG v podlaze disponuje SCALA G-TEC objemem zavazadlového prostoru 339 l, což je nejlepší hodnota ve srovnání s vozidly na zemní plyn v tomto segmentu. 
 
Zemní plyn – efektivní a ekologická technologie jako most do éry elektromobility V porovnání s benzinem a naftou obsahuje stlačený zemní plyn (CNG) více energie. Je levnější, má čistší spalování a motory na zemní plyn jsou navíc i tišší. Pokud se místo CNG použije syntetický plyn či bioplyn z odpadních vod nebo zemědělské produkce, ekologická bilance se dále výrazně zlepšuje.  
 
Zemní plyn tedy tvoří most mezi konvenčními fosilními palivy a elektromobilitou a je navíc okamžitě dostupný. Přitom se vozidlo na zemní plyn tankuje podobně jednoduše a pohodlně jako model s benzinovým nebo naftovým motorem. 

Zahájení prodeje modelu ŠKODA SCALA G-TEC proběhne ve čtvrtém čtvrtletí 2019.  

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků