10 / 3 590

ŠKODA KODIAQ RS – Výkonné SUV s geny vozů RS

11.12.2018 |  Štítky: Škoda | RS | SUV

Škoda KODIAQ RS je sportovní vrcholná verze modelové řady KODIAQ.

Vrcholný model je poháněn nejsilnějším sériově vyráběným naftovým motorem v historii značky ŠKODA o výkonu 176 kW (240 k). Svůj potenciál prokázal rekordním časem 9:29,84 minut na nejnáročnější trati světa Nordschleife na Nürburgringu. Jako první vůz značky ŠKODA nabízí toto výkonné SUV také systém Dynamic Sound Boost, který zprostředkovává velmi emotivní zvuk.

Díky výjimečným dynamickým vlastnostem na silnici i v terénu a robustnímu vzhledu splňuje vůz ŠKODA KODIAQ RS, který je standardně dodáván s pohonem všech kol, všechny požadavky stále širší skupiny zákazníků v segmentu výkonných SUV. Jedinečným způsobem spojuje moderní životní styl se sportovními vlastnostmi. Úsporný a výkonný naftový motor se vyznačuje nízkými emisemi. Ideální kombinací dynamické jízdy a skvělé použitelnosti v každodenním provozu kombinuje vůz KODIAQ RS jako první SUV vlastnosti, kterými se vyznačují všechny modely RS značky ŠKODA.

Sportovní charakter a praktičnost
Počínaje velkým nákupem, přes rodinný výlet, až po sportovní jízdu na silnici i v terénu – je vůz ŠKODA KODIAQ RS připraven na téměř všechny výzvy všedního dne. První výkonné SUV české značky se zaměřuje na zákazníky vyznávající aktivní životní styl, pro které je důležitý design. ŠKODA KODIAQ RS jim umožní žít moderně a svůj styl dotvořit prestižním SUV se sportovním vzhledem. Díky výkonnému motoru nabízí špičkové SUV značky ŠKODA zážitek ze sportovní jízdy. Navíc dokáže ve velkém zavazadlovém prostoru převézt horská kola k odlehlé sjezdovce na horách a nezalekne se ani menšího stěhování. Stručně řečeno, ŠKODA KODIAQ RS kombinuje parametry sportovního vozu určeného pro dlouhé trasy s vlastnostmi robustního a velmi bezpečného rodinného automobilu.

Exkluzivní výbava vozu ŠKODA KODIAQ RS
V novém voze ŠKODA KODIAQ RS nemají premiéru jen dosud nejvýkonnější sériově vyráběný naftový motor v historii značky ŠKODA a systém Dynamic Sound Boost, který se stará o velmi intenzivní zvukový zážitek. Je to také poprvé, kdy vůz ŠKODA nabízí ve standardní výbavě dvacetipalcová kola z lehké slitiny Xtreme. Ke standardní výbavě dále patří full LED světlomety a zadní skupinové svítilny.

Sportovní vzhled vozu ŠKODA KODIAQ RS dokreslují vybrané prvky karoserie v lesklé černé barvě. O dynamické jízdní vlastnosti se kromě motoru starají automatická sedmistupňová převodovka DSG a inteligentní pohon všech kol. Mimořádně bezpečnou a dynamickou jízdu zajišťuje standardně dodávané progresivní řízení.

Tento sportovní vůz z rodiny RS si navíc zachovává všechny přednosti velkého SUV ŠKODA. Kromě rozměrného zavazadlového prostoru poskytuje ŠKODA KODIAQ RS dostatek místa pro pět nebo sedm cestujících. Vůz nabízí nejnovější infotainment a služby konektivity, wi-fi hotspot a umožňuje také přístup ke službám ŠKODA Connect. Používání vozu KODIAQ RS v každodenním provozu rovněž usnadňuje mnoho Simply Clever prvků typických pro vozy ŠKODA.

Vůz ŠKODA KODIAQ RS je již sedmou variantou velkého SUV značky ŠKODA.

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků