10 / 3 914

ŠKODA KODIAQ GT, vlajková loď na čínském trhu

17.10.2018 |  Štítky: Škoda | SUV

Škoda KODIAQ GT bude novým vrcholným modelem české značky v Číně. 

Exkluzivně pro čínský trh připravené první SUV-kupé značky ŠKODA je dalším milníkem SUV-ofenzívy české automobilky. Se svým mohutným a dynamickým vzhledem a nejmodernějším řešením konektivity je KODIAQ GT novým nositelem image na nejdůležitějším trhu značky ŠKODA. Čína tak bude jediným trhem na světě, na kterém bude ŠKODA nabízet celkem čtyři modely kategorie SUV - KAMIQ, KAROQ, KODIAQ a KODIAQ GT.  
 
S modelem KODIAQ GT nabídne ŠKODA poprvé v segmentu SUV vůz, v němž se bude snoubit robustnost a univerzálnost SUV se sportovní elegancí a dynamikou kupé. Značka tak osloví nové skupiny zákazníků, orientované na životní styl. Svou oficiální premiéru v Číně bude mít nový KODIAQ GT na autosalonu Guangzhou Motor Show, který se bude konat od 16. do 25. listopadu 2018. 

Vyznačuje se širokou kapotou a černě lemovanou maskou chladiče s chromovanými zdvojenými lamelami. Mohutný vzhled vozu posilují LED-světlomety, trojrozměrně tvarovaný nárazník a přední spojler se širokými otvory pro vstup vzduchu. Linie střechy, která za předními dveřmi pozvolna klesá a přechází v ploché páté dveře, dodává vozu KODIAQ GT dynamický profil.
 
Záď zaujme ostře konturovanými zadními skupinovými světly s krystalickými tvary v typickém designu značky ŠKODA, využívajícím technologii LED. Dalším výrazným prvkem je jemný reflexní pás, který se táhne pod nakládací hranou přes celou šířku vozu, a také černý difuzor. Velmi sebevědomě působí nápis ŠKODA, provedený hůlkovým písmem a umístěný uprostřed pátých dveří. KODIAQ GT je prvním sériovým modelem značky ŠKODA v Číně s tímto designovým prvkem. 

Sportovní a stylový je také interiér nového modelu KODIAQ GT. Spojuje prostornost, typickou pro vozy SUV, s emocionálními liniemi kupé. Uvnitř okamžitě upoutají pozornost kvalitní materiály a individuálně nastavitelný Virtuální Kokpit. Jak je pro vozy značky ŠKODA typické, je zde i řada praktických Simply Clever detailů. Díky WiFi připojení a rozhraní MirrorLink™, Apple CarPlay nebo Baidu’s Carlife je KODIAQ GT neustále online a poskytuje nejmodernější úroveň konektivity. 
 
Paleta pohonů modelu KODIAQ GT zahrnuje dva účinné motory. Agregát 2,0 TSI o výkonu 137 kW pohání kola přední nápravy, motor 2,0 TSI s výkonem 162 kW bude standardně dodáván s pohonem všech kol a sedmistupňovou převodovkou DSG. O maximální bezpečnost se starají četné asistenční systémy, jako Blind Spot Detect, Front Assist a Adaptivní tempomat (ACC) s funkcí stop-go.  
 
V růstových plánech značky ŠKODA v Číně hrají důležitou roli hlavně modely kategorie SUV. Česká automobilka se na čínský trh vrátila v roce 2007, už v roce 2010 se Čína stala největším odbytištěm značky. V roce 2017 dodala ŠKODA zákazníkům v Číně 325.000 vozů – v celosvětovém měřítku tedy každý čtvrtý vůz značky ŠKODA.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků