10 / 3 835

ŠKODA KAMIQ GT: kompaktní sportovní SUV kupé

4.11.2019 |  Štítky: Škoda | SUV

Nový sportovně laděný model KAMIQ GT je kupé verzí městského SUV KAMIQ a je dostupný výhradně na čínském trhu. Jeho dynamický vzhled, velká prostornost i řada praktických prvků byly uzpůsobeny tak, aby vyhovovaly mladým, lifestylově orientovaným zákazníkům.

Důraz byl kladen především na radost z jízdy, každodenní využitelnost a emotivní design. Součástí standardní výbavy jsou také pokročilé prvky konektivity a moderní infotainment systém. 

Nová ŠKODA KAMIQ GT v sobě spojuje výrazný designový jazyk čínského městského SUV KAMIQ se sportovní elegancí karosářské varianty kupé. S délkou 4 409 mm a šířkou 1 606 mm je o 19 mm delší než model KAMIQ. Šířka se nemění a činí 1 781 mm, stejně tak i rozvor zůstává s 2 610 mm totožný. Díky tomu toto městské SUV s karoserií kupé zvenku působí kompaktně, ale zároveň nabízí pozoruhodný vnitřní prostor. Jak v interiéru, tak v exteriéru se najde řada designových prvků, které odkazují na emotivní studii VISION GT, se kterou Škoda poprvé naznačila budoucí podobu svého pátého čínského SUV. Jeho svěží a expresivní linie jsou výsledkem spolupráce designérů ze SAIC ŠKODA v Číně s designéry z oddělení ŠKODA Design v České republice.

Oliver Stefani, šéfdesignér společnosti ŠKODA AUTO, vysvětluje: „Spolupráce mezi naším designérským týmem v Mladé Boleslavi a našimi čínskými kolegy ze SAIC ŠKODA byla extrémně úspěšná. Díky tomu, že jsme model KAMIQ GT navrhovali společně, jsme mohli přijít s vozem, který perfektně zapadá do emotivního designového jazyka naší rodiny vozů SUV a zároveň přesně splňuje požadavky mladých čínských zákazníků na moderní design.“

Emotivní design karoserie ve stylu studie ŠKODA VISION GT Zepředu působí KAMIQ GT velice sebevědomě a odhodlaně. Ostré rysy a avantgardní designové prvky dávají vozu moderní a atraktivní vzhled, který skvěle zapadá do vkusu mladých Číňanů. Maska chladiče má výrazné svislé žebrování a po stranách přechází v krystalické LED přední světlomety s LED světly pro denní svícení. Společně navozují dojem výkonu a dynamiky. Velké horizontální nasávací otvory umístěné pod maskou a postranní lišty ve tvaru písmene L dodávají novému SUV ještě sebevědomější postoj.

Z profilu obzvlášť vynikne sportovní vzhled kompaktního modelu KAMIQ GT. Plynulá linie střechy se mírně svažuje dozadu, kde přechází v zadní spoiler, což ještě posiluje sportovní vzhled. Chromové lišty kolem oken a stříbrné střešní nosiče poté vozu dodávají punc elegance. Ostře řezaná linie pasu vytváří trojrozměrný efekt a dokonale vizuálně souzní s výraznými lemy kol. To vše spolu s černými sedmnáctipalcovými koly z lehké slitiny dává vozu sportovní, dynamický vzhled, který skvěle zapadá do rušného městského prostředí. Třešničkou na dortu jsou poté dvoubarevné disky kol a krystalické logo po straně – oboje s trojrozměrným efektem.

Dynamická záď a nová interpretace tvaru písmene C Také záď modelu KAMIQ GT přebírá dynamický design studie VISION GT. Na první pohled zaujmou LED koncová světla s estetickými krystalickými strukturami, která zcela nově interpretují pro značku ŠKODA typický tvar písmene C. Výrazný nárazník se světelným pruhem táhnoucím se po celé šíři vozu dále podtrhává expresivní design zádě. Na zadní části vozu se stejně jako na přídi nachází postranní lišty ve tvaru písmene L, které ještě umocňují design karoserie SUV, který je stejnou měrou odvážný a moderní. Nový KAMIQ GT může být na přání vybaven střechou v kontrastní barvě nebo panoramatickou skleněnou střechou. Paleta barev dostupných pro nové SUV kupé se navíc rozšířila o metalízu Modern Gold. 

Prostorný interiér se sportovně dynamickým nádechem Díky pečlivě vybraným barvám, materiálům a povrchům nabízí moderní interiér vozu KAMIQ GT skvělý mix robustního vzhledu a vzdušného, sportovně dynamického dojmu. Přístrojová deska se po celé své šíři dočkala kartáčované metalické lišty. Exkluzivním designovým detailem, který interiéru dodává na atraktivitě, je logo GT umístěné na straně spolujezdce a sladěné s barvou karoserie. Řidiči a spolujezdci poskytují oporu sportovní sedadla s integrovanými opěrkami hlavy. Dynamický vzhled interiéru dále umocňuje vyšité logo GT na opěrkách hlavy, horizontální pruhy a speciální dekorativní prošívání. Charakteru vozu odpovídá také multifunkční volant, jehož věnec padne přesně do rukou a který umožňuje rychlé a spolehlivé ovládání všech důležitých funkcí vozu.

Od modelu KODIAQ po KAMIQ – pět SUV modelů v Číně Vedle nového modelu KAMIQ GT zahrnuje čínská modelová paleta vozů ŠKODA další čtyři SUV. Prostorný KODIAQ, který v roce 2017 odstartoval SUV ofenzívu značky a nabízí místo až pro sedm cestujících, se nabízí bok po boku se svým elegantním dvojčetem KODIAQ GT, což je SUV kupé nabízené výhradně na čínském trhu. Pro obě varianty je k dispozici nabídka motorů s výkonem až 162 kW (220 k). KAROQ je o 50 mm delší než jeho evropská verze, díky čemuž čínským zákazníkům nabízí ještě více prostoru a pohodlí. Tento model je k dostání s motory 1,2 TSI o výkonu 85 kW (115 k) a 1,4 TSI o výkonu 110 kW (150 k). Městské SUV KAMIQ bylo navrženo speciálně pro čínský trh a od roku 2018 představuje vstupní bránu do čínské rodiny vozů SUV značky ŠKODA. KAMIQ měří 4 390 mm, což je přibližně o 15 cm více než evropský model, který se představil v létě 2019, a s objemem zavazadlového prostoru od 463 do 1 510 l nabízí také větší přepravní kapacitu. Čínský KAMIQ pohání motor 1,5 MPI o výkonu 82 kW (111 k).

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků