10 / 3 916

ŠKODA již pošestnácté podpoří Tour de France

27.6.2019 |  Štítky: Škoda | Škoda Superb | SUV

Škoda ​podporuje závod Tour de France již pošestnácté jako oficiální hlavní sponzor a dodavatel vozů.

Organizátorům i vedení závodu poskytne automobilka celkem 250 vozů. V čele pelotonu opět pojede jako „Red Car“ vůz Škoda Superb, který bude mít i letos po celou dobu závodu k dispozici ředitel Tour de France, Christian Prudhomme. Kromě toho sponzoruje ŠKODA i letos také Zelený trikot, už popáté za sebou tak bude logo automobilky při závodě okolo Francie zdobit dres vedoucího jezdce bodového hodnocení. Díky aplikaci „Tour de France App“ mohou fanoušci cyklistiky pravidelně sledovat online nejnovější informace o aktuálním dění během závodu.  
 
Alain Favey, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast prodeje a marketingu, zdůrazňuje: „Jako oficiální hlavní partner Tour de France prezentujeme naši značku na jedné z nejemocionálnějších sportovních událostí na světě před zraky milionů fanoušků cyklistiky i sportovních nadšenců. V březnu jsme prodloužili naše dlouholeté partnerství s pořadatelem Tour de France, společností A.S.O., o dalších pět let do roku 2023. Vytvořili jsme tak základ pro další společné úspěchy a podtrhli význam cyklistiky i Tour de France v rámci našeho sportovního sponzoringu.“ 
 
ŠKODA je oficiálním hlavním sponzorem a dodavatelem vozů. Česká automobilka poskytuje vozy organizátorům a vedení závodu již pošestnácté. Flotila tvoří 250 vozů, mezi nimi například modely SUV KODIAQ a KAROQ, bestseller vůz OCTAVIA či vlajková loď model SUPERB.  
 
106. Tour de France probíhá od 6. do 28. července 2019 Mezinárodní cyklistická elita se na startu 106. ročníku tradičního závodu sejde 6. července v belgickém Bruselu – jako pocta pětinásobnému vítězi Tour Eddy Merckxovi. S celkem 34 vyhranými etapami je Belgičan dosud držitelem rekordu v této disciplíně. Trať o celkové délce 3 640 kilometrů projede 176členný peloton ve 21 etapách. Mezi nejzajímavější úseky trati patří horské trasy v Alpách, kde profesionálové zdolají mimo jiné i průsmyky Col de Cars, Col d’Izoard a Col du Galibier. 28. července dorazí peloton do cíle na slavném pařížském bulváru Champs-Elysées. 
 
Kampaň značky ŠKODA „To the Greatest Family of all: Cyclists“: vyhrajte VIP zájezd na Tour de France U příležitosti cyklistického závodu spustila ŠKODA novou 360 stupňovou kampaň „To the Greatest Family of all: Cyclists“, která podněcuje vášeň pro cyklistiku a pocit sounáležitosti v rámci celosvětové cyklistické komunity. Kampaň poběží v televizi i na sociálních sítích Facebook, YouTube a Instagram. 

Importéři automobilky využijí webové stránky WeLoveCycling.com k mezinárodní aktivaci kampaně na jednotlivých trzích. Kromě informací spojených s největším cyklistickým závodem na světě zde cyklističtí nadšenci naleznou také soutěž o hodnotné ceny: ŠKODA nabídne fanouškům šanci zažít Tour de France zblízka prostřednictvím exkluzivního VIP zájezdu. 
 
Historie automobilky začala jízdním kolem Vášeň pro cyklistiku ve ŠKODA AUTO sahá až k samým počátkům historie podniku. V roce 1895 založili Václav Laurin a Václav Klement v Mladé Boleslavi továrnu na výrobu jízdních kol. Již o deset let později vyjel z haly první automobil Voiturette A. V roce 1925 došlo ke spojení společnosti  Laurin & Klement s firmou ŠKODA. Vedle Tour de France a španělského závodu Vuelta podporuje česká automobilka celou řadu dalších národních i mezinárodních cyklistických závodů. Neodmyslitelnou součástí rozšířené nabídky produktů značky ŠKODA tedy představují také cyklistické doplňky.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků