10 / 3 590

ŠKODA je po patnácté oficiálním partnerem Tour de France

29.6.2018 |  Štítky: Škoda | Škoda Superb | SUV

Během závodu bude logo ŠKODA zdobit také Zelený trikot. Společnost sponzoruje trikot pro nejlepšího sprintera již po čtvrté za sebou. Fanoušci ovšem mohou vozy ŠKODA přímo při závodě nebo doma u televize vídat již mnohem déle. Tradiční česká automobilová značka podporuje Tour od roku 2004, už po patnácté je tedy oficiálním partnerem a také dodavatelem oficiálních vozů. Tento rok vyšle ŠKODA AUTO na Tour de France celkem 250 pořadatelských a doprovodných vozů. 

Do flotily vozů, která bude během závodu k dispozici, patří vedle modelu ŠKODA OCTAVIA také oba modely SUV ŠKODA KODIAQ a ŠKODA KAROQ a dále též ŠKODA SUPERB. ŠKODA SUPERB zároveň opět pojede jako nejdůležitější vozidlo celé Tour de France: ředitel závodu bude znovu využívat červenou limuzínu jako mobilní dispečinkové stanoviště. Díky tomu bude Christian Prudhomme neustále informován a podle potřeby bude moci udělovat organizační a bezpečnostní pokyny. Kromě toho je také možné pomocí tlačítka ze zadní řady sedadel otevřít panoramatickou střechu a stát ve druhé řadě sedadel. Ředitel závodu tak bude moci vidět peloton z té nejlepší pozice předtím, než dá pokyn ke startu etapy.

V pořadí 105. ročník cyklistické klasiky začíná 7. července tzv. Grand Départ na ostrově Noirmoutier-en-lle v Atlantiku. Během tří týdnů trvání závodu absolvuje 176 cyklistických profesionálů 21 etap a ujedou při ní celkem 3 351 kilometrů. Členové závodního pelotonu budou muset na své cestě Francií jít při horských etapách na hranici svých možností. Ještě než jezdci dojedou 29. července do cíle na pařížském Champs-Elysées, budou muset překonat Col de la Colombière, Col de la Madeleine a také obávaný výstup na Alpe d’Huez.

Kampaň ,Always there for those who ride‘: vyhrajte VIP-výlet na Tour
Přesně při zahájení cyklistického svátku také začne nová 360 stupňová kampaň ,Always there for those who ride.‘ ŠKODA ji představí na webu „WeLoveCycling.com“ a také na sociálních sítích Facebook, Youtube a Instagram. Na adrese www.welovecycling.com se všichni fanoušci cyklistického sportu budou moci informovat o všem, co se na největším cyklistickém závodě světa děje. Navíc zde mohou vyhrát exkluzivní VIP-výlet na Tour de France. ŠKODA je také exkluzivním partnerem aplikace „Tour de France App“. Fanouškům cyklistiky nabízí statistiky, výsledky a napínavé příběhy ze zákulisí. Aplikace je dostupná pro systémy Android a iOS.

Historie spjatá s jízdním kolem
Vášeň pro cyklistiku ve společnosti ŠKODA AUTO sahá až k počátku vzniku podniku. Roku 1895 založili Václav Laurin a Václav Klement v Mladé Boleslavi továrnu na výrobu jízdních kol. Již o deset let později vyjel z montážních hal mladé firmy první automobil Voiturette A. V roce 1925 došlo k fúzi společnosti Laurin & Klement s firmou ŠKODA. Vedle Tour de France a španělského závodu „Vuelta“ podporuje ŠKODA AUTO také další mezinárodní cyklistické závody i různorodé sportovní akce na národní i mezinárodní úrovni. Jízdní kola a příslušné doplňky také patří k nezbytné součásti rozšířené produktové nabídky výrobce automobilů. 

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků