10 / 3 914

ŠKODA Classic Tour 2019: Rodinná veteránská jízda s rekordní účastí

9.9.2019 |  Štítky: Škoda

ŠKODA AUTO uspořádala pro své zaměstnance a jejich rodinné příslušníky již šestý ročník jízdy automobilových klasiků.

ŠKODA AUTO podporuje péči o automobilovou historii i nadšení pro techniku také formou jízdy historických vozidel ŠKODA Classic Tour. V sobotu ji pro své zaměstnance a jejich rodiny uspořádala již pošesté. Na 116 kilometrů dlouhou trasu Mladoboleslavskem a Kokořínskem se s vozy nejrůznějších značek vyrobenými do roku 1994 vydalo 132 posádek.

Tradice společné veteránské jízdy zaměstnanců společnosti ŠKODA AUTO, svým pojetím odpovídající rallye historických vozidel, sahá do léta 2014. Během šesti ročníků se počet startujících posádek více než zdvojnásobil, na start letošní jízdy před mladoboleslavským ŠKODA Muzeem se ráno v sobotu 7. září postavilo rekordních 132 vozů. Ve startovním poli výrazně převažovali zástupci domácí značky ŠKODA, ale nechyběly ani mercedesy, porsche, velorexy či exotické kupé DMC DeLorean, jediným limitem je rok výroby 1994 a starší.

Úvodní část jízdy vedla areálem hlavního výrobního závodu v Mladé Boleslavi, a to včetně průjezdu klíčové součásti logistiky značky ŠKODA – centrálního skladu materiálu s nejmodernější technologií provozu. K atraktivním mezicílům trasy ŠKODA Classic Tour 2019 patřily také obce Bezdědice, Dobřeň, hrad Kokořín, romantický Kokořínský důl s pískovcovými útvary či Lobeč. Cílem u Leteckého muzea Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi projely první posádky po 13. hodině, následoval bohatý doprovodný program včetně letových ukázek muzejních exponátů.

Po vzoru velkých setinových rallye čekaly na posádky během trasy tři měřené úseky, které bylo nutno zajet na přesný čas (odchylka 0,01 s znamená jeden trestný bod), a dva testy zručnosti za volantem. Nejlepšího výsledky, pouhých 124 trestných bodů, dosáhla posádka Petra Budky na voze ŠKODA RAPID z roku 1989, která se stala celkovým vítězem ŠKODA Classic Tour 2019.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků