10 / 3 810

ŠKODA AUTO získala ocenění SMARTBEST 2019 asistentku Lauru

14.2.2020 |  Štítky: Škoda | SUV

Je to velká pocta pro novou „kolegyni“ Lauru ze Škoda AUTO. Zástupci společnosti ŠKODA AUTO převzali v Mohuči ocenění SMARTBEST 2019 za novou digitální asistentku.

Automobiloví novináři z 31 evropských zemí udělili rozšířenému hlasovému ovládání značky ŠKODA první místo z celkem deseti finalistů. Porota považuje Lauru za inovaci roku 2019 v oblasti interakce mezi řidičem a umělou inteligencí. Při každoročním udílení cen evropského sdružení AUTOBEST obsadil také vůz ŠKODA KAMIQ třetí místo v hlavní kategorii Best Buy Car of Europe pro rok 2020.

Nová ŠKODA digitální asistentka Laura zcela splňuje požadavek evropského sdružení AUTOBEST na implementaci nových, lehce ovladatelných technologií ve voze. Rozšířené hlasové ovládání rozumí také plynule proneseným celým větám. Umožňuje tedy pohodlné a jednoduché ovládání více funkcí vozu. Řidič nemusí používat pevně stanovené povely nebo fráze. Systém lze jednoduše aktivovat slovním spojením „Okay, Lauro!“. Stisk tlačítka nebo dotykové obrazovky není třeba. Porota zvláště ocenila fakt, že Lauru vyvinuli inženýři společnosti ŠKODA AUTO bez pomoci softwaru jiné technologické firmy. Laura je aktuálně k dispozici v modelových řadách SCALA, KAMIQ a SUPERB iV. Později bude nabízena také v novém voze ŠKODA OCTAVIA

Stupně vítězů pro městské SUV ŠKODA KAMIQ Vůz ŠKODA KAMIQ obsadil také třetí místo v kategorii Best Buy Car of Europe pro rok 2020. KAMIQ v sobě spojuje klasické přednosti vozu SUV, jakými jsou větší světlá výška nebo zvýšená pozice sedadel, s agilitou kompaktního vozu a emocionálním designem. Díky nejmodernějším asistenčním a infotainment systémům, velkorysému prostoru, typickému pro vozy ŠKODA, a mnoha prvkům Simply Clever splňuje městské SUV ŠKODA KAMIQ nároky lifestylově orientovaných zákazníků i rodin.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků