10 / 3 835

ŠKODA AUTO vstoupí na srílanský trh

20.2.2020 |  Štítky: Škoda | Škoda Superb | SUV

Česká automobilka ŠKODA AUTO důsledně pokračuje ve své internacionalizaci a od května 2020 bude oficiálně zastoupena také na Srí Lance.

Předseda představenstva společnosti Škoda AUTO Bernhard Maier zdůrazňuje: „Další internacionalizace naší značky a získávání nových trhů patří mezi hlavní oblasti Strategie 2025. Opětovný vstup na srílanský trh je dalším krokem k tomu, abychom celosvětově i nadále posilovali pozici značky ŠKODA.“

ŠKODA AUTO se na Srí Lanku vrací po 17 letech: česká automobilka otevře v květnu 2020 dealerství v Kolombu, hlavním městě ostrovního státu ležícího u jižního cípu Indie. Za importéra a obchodního partnera si ŠKODA AUTO vybrala společnost IWS Automobiles (Pvt) Ltd. 

Zpočátku zde bude ŠKODA nabízet čtyři modelové řady: model FABIA, vůz střední třídy SUPERB, velké SUV KODIAQ a kompaktní SUV KAROQ. V průběhu letošního roku se nabídka dále rozšíří o bestseller značky - model OCTAVIA. Využitím stávajících synergií v projektu INDIA 2.0 by ŠKODA mohla do budoucna na Srí Lance nabídnout také modely, které budou vyvinuty v rámci nadcházející modelové ofenzívy na indickém trhu. 

Zákazníci si budou moci objednat první vozy od začátku března 2020, první dodané vozy pak zákazníci obdrží při otevření nového dealerství v květnu.

Důsledná internacionalizace a vstupování na nové trhy patří mezi hlavní pilíře Strategie 2025, s níž ŠKODA AUTO vytvořila podmínky pro trvale udržitelný a dlouhodobý růst. Kromě toho zahrnuje strategie také oblast elektromobility  a digitalizace a vytváří tak předpoklady pro transformaci společnosti ŠKODA AUTO od výrobce automobilů k „Simply Clever společnosti nabízející nejlepší řešení mobility“.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků