10 / 3 584

ŠKODA AUTO dosáhla nového rekordu


Škoda ​AUTO v roce 2018 dosáhla ve svém závodě v Kvasinách nového výrobního rekordu.

V průběhu jednoho roku z výrobních linek poprvé sjelo více než 300 000 vozů. V moderním výrobním závodě vznikají modely ŠKODA SUPERB, ŠKODA KAROQ a ŠKODA KODIAQ. Poté, co byl závod v minulém roce rozšířen o multifunkční kompetenční centrum, běží přípravy na zahájení éry elektromobility na plné obrátky. 
 
„V roce 2018 jsme v našem kvasinském závodě poprvé v historii překonali hranici 300 000 vyrobených vozů. Výrobní rekord dokazuje, že s vysoce kompetentním týmem a nejmodernější technikou je tento závod, coby multifunkční kompetenční centrum pro oblast výroby, ideálně připraven na budoucnost,“ říká  Michael Oeljeklaus, člen představenstva ŠKODA AUTO za oblast výroby a logistiky. „Máme velké plány do budoucna, intenzivně se připravujeme na náš letošní vstup do éry elektromobility.“ 
 
V závodě v Kvasinách vznikají modely kategorie SUV ŠKODA KAROQ a ŠKODA KODIAQ a vlajková loď značky – vůz ŠKODA SUPERB. Česká automobilka v tomto závodě zaměstnává okolo 9 000 zaměstnanců, a patří tak mezi největší zaměstnavatele v Královéhradeckém kraji. Automobilka produkci ve svém východočeském závodě průběžně optimalizuje, aby byla továrna ideálně vytížená. Například model  ŠKODA KODIAQ sjíždí nejen z linky na výrobu vozů SUV, ale souběžně také z linky na výrobu modelu ŠKODA SUPERB. 
 
V uplynulých letech prošel závod v Kvasinách největší modernizací a největším rozšířením ve své více než osmdesátileté historii. V rámci SUV-ofenzívy, kterou zahájil model ŠKODA KODIAQ, investovala automobilka celkem jedenáct miliard korun do modernizace výrobních procesů. V roce 2018 byl zahájen provoz nového multifunkčního kompetenčního centra. Všechny provozy pro testování a analýzy vozů se tu nachází pod jednou střechou, například testovací centrum a centrum kvality, logistické centrum a odstavné plochy pro předsériové vozy. 
 
V roce 2019 začne v Kvasinách výroba modelu ŠKODA SUPERB s plug-in-hybridním pohonem. Od roku 2023 se tu vedle modelů ŠKODA KODIAQ a ŠKODA SUPERB bude vyrábět i rodina vozů Passat koncernu Volkswagen.

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků