10 / 3 779

Seat Tarraco završuje produktovou ofenzivu

28.11.2018 |  Štítky: Seat | SUV

Největší produktová ofenziva značky SEAT vrcholí představením modelu Tarraco.

Nový SEAT Tarraco je navržen pro řidiče, kteří požadují užitné vlastnosti pětimístného nebo sedmimístného vozidla, praktičnost vyšší polohy sedadel, ale zároveň si potrpí na vytříbenou estetiku vozidla a oceňují harmonickou kombinaci sebejistoty, elegance a sportovního charakteru modelu Tarraco.

Vnější design
Výraznější design masky chladiče na přídi dodává vozu nepřehlédnutelné rysy a charakter. Ostře tvarované světlomety LED si zachovávají pro značku SEAT charakteristický trojúhelníkový základní tvar.

Důležitým aspektem modelu Tarraco je světelná technika. SUV používá výhradně techniku LED pro vnější i vnitřní osvětlení. Výhodou pro zákazníky je jasnější a ostřejší osvětlení.

Designéři si dali záležet, aby Tarraco působilo při pohledu ze sedadla řidiče mnohem menší, než ve skutečnosti je. Tohoto efektu dosáhli důmyslnou kombinací ploch a linií na kapotě.

Vnitřní design
Přístrojovou desku rozděluje horizontální linie, která umocňuje šířku modelu Tarraco a pocit prostornosti v interiéru. Interiér nabízí tvarové řešení bez ohledu na to, zda si zákazník vybere tradiční pětimístné uspořádání, nebo na přání dodávanou sedmimístnou konfiguraci.

Cestující vpředu i na sedadlech vzadu si mohou užívat komfortního cestování díky velkorysému vnitřnímu prostoru. Dokonce i třetí řada sedadel nabízí dostatečný prostor.

Preciznost je v interiéru doslova hmatatelná, a to zejména v designu a umístění informačního a zábavního systému a digitálního panelu přístrojů SEAT s 10,25“ displejem. Centrální displej informačního a zábavního systému není zapuštěn do přístrojové desky, nýbrž se vyznačuje „plovoucím“ uložením v ergonomičtější poloze.

Informační a zábavní systémy a konektivita
Tarraco poskytuje nejdůležitější informace na velkém 8“ centrálním „plovoucím“ displeji, který využívá technologii SEAT Full Link. Toto řešení pro komplexní konektivitu umožňuje uživatelům těžit z výhod maximálního propojení chytrého telefonu a vozidla.

SEAT Drive App poskytuje uživatelům možnosti individualizace funkcí, jako je pořizování záznamů o projížděných trasách, kontrola stavu vozidla nebo vyhledání skladby prostřednictvím služby Shazam, a to vše prostřednictvím dotykového displeje.

Velké SUV disponuje rovněž všestranným a individualizovatelným digitálním panelem přístrojů „SEAT Digital Cockpit“, který poskytuje řidiči informace ještě přehlednějším způsobem.

Tarraco je navíc prvním modelem značky SEAT s funkcemi ovládání pomocí gest. Displej tak reaguje na pouhý pohyb ruky řidiče bez nutnosti dotyku.

Poháněcí ústrojí
K dispozici budou dva zážehové čtyřválce. Jednotka 1.5 TSI poskytuje nejvyšší výkon 150 k a prostřednictvím šestistupňové mechanické převodovky pohání přední kola. Motor o zdvihovém objemu 2,0 litru je vyladěn na 190 k a jeho hnací síla je přenášena na všechna kola prostřednictvím sedmistupňové převodovky DSG a systému 4Drive. Všechny nabízené jednotky splňují nejnovější emisní normy. Do roku 2020 bude model Tarraco nabízen i v hybridní verzi s možností vnějšího nabíjení.

Nabídka zahrnuje také dva vznětové motory. V obou případech se jedná o jednotku 2.0 TDI, nabízenou ve dvou výkonových stupních se 150 k, resp. 190 k. Oba turbodiesely sdílejí vrtání 81 mm a zdvih 95,5 mm, liší se však kompresním poměrem.

Podvozek
Přední kola modelu SEAT Tarraco jsou nezávisle zavěšena na vzpěrách McPherson a spodních příčných ramenech s vinutými pružinami a hydraulickými tlumiči. Vzadu je víceprvková náprava, rovněž s vinutými pružinami a hydraulickými tlumiči.

Nastavení adaptivních tlumičů DCC je dokonale připraveno jak pro sportovní jízdu, tak pro maximální komfort při cestování na delší vzdálenosti, a to na různých druzích silnic. Řidič si může vybrat preferované nastavení (Normal, Eco nebo Sport), ale systém se také automaticky přizpůsobuje aktuální jízdní situaci a mění charakteristiku odpružení v závislosti na povrchu vozovky a jízdním stylu.

Bezpečnost
Kombinace senzorů umožňuje vozidlu sledovat v dosud nevídaném rozsahu dopravní situaci a připravit se na případnou nehodu, nebo kolizi dokonce odvrátit.

Sériová výbava všech verzí bude zahrnovat asistenta pro detekci překážek před vozem (Front Assist) včetně rozpoznávání cyklistů, asistenta pro jízdu v jízdním pruhu a funkci nouzového volání. Model Tarraco s výbavovou linií Xcellence bude navíc sériově vybaven adaptivním tempomatem ACC.

SEAT kromě toho nabízí na přání mnoho dalších systémů, mezi něž patří asistent pro stav nouze, asistent pro sledování slepého úhlu, asistent pro sledování vozidel přijíždějících ze stran vzadu při couvání, asistent pro sledování dopravních značek, asistent pro jízdu v dopravní koloně a asistent pro ovládání dálkových světlometů. Model Tarraco disponuje jako první vůz značky SEAT dvěma novými asistenčními systémy: přednárazovým bezpečnostním systémem a asistentem pro případ převrácení.

Výše uvedené systémy doplňuje řada komfortních asistenčních funkcí, jako je parkovací asistent, elektrické ovládání zadního výklopného víka s bezdotykovým ovládáním pohybem nohy nebo prostorový kamerový systém.

Předprodej nového modelu SEAT Tarraco bude zahájen v prosinci, uvedení na trh bude následovat na začátku roku 2019. Ceny na českém trhu budou uveřejněny v prosinci.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků