10 / 3 917

SEAT Ibiza získal ocenění „Excellent Product Design Transportation“ od německé Rady pro design

29.11.2017 |  Štítky: SeatDůkazem jsou úspěchy, jichž SEAT Ibiza dosáhl v mnoha mezinárodních designérských soutěžích. Nejnovějším, a zcela jistě nikoli posledním, je ocenění „Winner, Excellent Product Design Transportation“ v soutěži German Design Awards, organizované německou Radou pro design (Rat für Formgebung/German Design Council).

Kromě ryze estetických kritérií, jako je kvalita designu, jeho image nebo hodnota značky, brala porota soutěže German Design Award před udělením ocenění modelu SEAT Ibiza v úvahu také mnoho dalších aspektů. Mezi ně patří celkový koncept, úroveň inovací, uživatelská přívětivost, funkčnost, praktičnost, trvalá udržitelnost, ekologické kvality, ziskovost, kvalita, technická vyspělost a dokonce i způsob výroby. Velmi prestižní soutěž German Design Award patří od roku 2012 mezi nejrespektovanější designérské soutěže na světě. Její účastníci soutěží o hlavní mezinárodní ocenění, udělované německou Radou pro design. Účelem soutěže je oceňovat jedinečnost, inovace a vysokou kvalitu v oblasti mezinárodního designu.

„Ibiza představuje vrchol a vyzrálost DNA našeho designu SEAT. Stylu, s nímž jsme přišli v roce 2012,“ říká Alejandro Mesonero-Romanos, šéfdesignér společnosti SEAT. „Tomuto modelu jsme dali do vínku nejdokonalejší proporce se zvláštním důrazem na prostorové tvary a povrchy, abychom vytvořili výjimečný trojrozměrný efekt, který zaujme dokonce i nejkritičtější a nejnáročnější oči. V každém detailu lze oceňovat výrazné tvary a osobitý styl tohoto modelu.“

Karoserie má nádherné tvary díky zdařilé kombinaci ostrých linií a hladkých povrchů. Dvojité boční prolisy, typický stylistický prvek značky SEAT, umocňují trojrozměrný charakter vozu, zatímco zadní světlomety na zádi zasahují do stran, kde přicházejí do interakce se zadními prolisy. Výsledkem je jedinečný design se skvělými aerodynamickými vlastnostmi. Výrazné a čisté linie víka zavazadlového prostoru a nárazníku umocňují dojem šířky a vytvářejí široký, monolitický vzhled. Zadní odrazová skla vůz vizuálně snižují.

Interiér se může pochlubit dokonalými proporcemi a atmosférou mimořádné prostornosti a komfortu. K dojmu elegance a kvality přispívají pečlivě vybrané materiály. Chytré uspořádání různých funkčních oblastí zahrnuje zvýšenou středovou konzolu s vylepšenou ergonomií a bezpečností. Extrémní pozornost, věnovaná kvalitě každého detailu, vyvolává zdání, že se jedná o interiér automobilu vyššího segmentu.

Pátá generace modelu SEAT Ibiza ztělesňuje novou filozofii designu značky SEAT, platnou od roku 2012, a to v ještě vyzrálejší, charakterističtější a expresivnější podobě. Nová Ibiza je důkazem, že velkosériový automobil může být jak atraktivní, tak i funkční v každodenním provozu. SEAT je pevně přesvědčen o tom, že vytvořil moderní vůz, který respektuje historii předchozích generací a zároveň posouvá jejich image na novou úroveň.

Soutěž German Design Award je rozdělena do dvou hlavních kategorií (Excellent Product Design a Excellent Communication Design). Německá Rada pro design nebo její zakládající členové nominovali do letošního ročníku více než 5000 účastníků. Již v září udělila německá Rada pro design páté generaci modelu SEAT Ibiza dvě ocenění v rámci soutěže Automotive Brand Contest 2017: jedno ocenění v kategorii Exterior Volume Brand („vítěz“ soutěže Automotive Brand Contest 2017) a druhé ocenění v kategorii Interior Volume Brand („nejlepší z nejlepších“ v soutěži Automotive Brand Contest 2017).

Všechna ocenění od německé Rady pro design zvyšují mezinárodní prestiž týmu, který vyvíjel nový model SEAT Ibiza a navrhoval jeho design. SEAT Ibiza je společně s modely Ateca a Leon jedním ze tří základních pilířů španělské značky.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků