10 / 3 590

SCALA nově definuje kompaktní třídu značky ŠKODA

2.4.2019 |  Štítky: Škoda | CNG | skladové vozy

Nový kompaktní vůz, který nabízí nové technologie, vysokou funkčnost a nejmodernější možnosti konektivity vystoupala značka Škoda ​v oblasti vývoje vozů o několik příček výše.

Vůz nově definuje kompaktní třídu české značky. V nabídce je pět motorů s výkony od 66 kW do 110 kW. ŠKODA SCALA nabízí také vysokou úroveň aktivní a pasivní bezpečnosti, Bi-LED přední světlomety a full LED zadní skupinové svítilny. Jak je pro vozy ŠKODA typické, nabízí vůz ŠKODA SCALA také dostatek místa pro zavazadla i cestující a mnoho prvků Simply Clever. 
 
Design
Sportovní a elegantní designové prvky dodávají vozu ŠKODA SCALA emotivní vzhled. Jako první sériově vyráběný vůz v Evropě má na pátých dveřích namísto loga nápis ŠKODA, stejně jako vůz KAMIQ. Vzhled vozu doplňují Bi-LED přední světlomety, full LED zadní světla, dynamická zadní směrová světla, až osmnáctipalcová aerodynamická kola z lehké slitiny a paleta dvanácti barev karoserie.  
 
Interiér
Nový koncept pojetí interiéru vozu SCALA kombinuje ergonomii a emotivní vzhled s velkorysým prostorem, mnoha úložnými prostory, velkým počtem Simply Clever prvků a největším zavazadlovým prostorem ve své třídě o objemu 467 l, který lze sklopením dělených zadních sedadel v poměru 60:40 rozšířit až na 1 410 l. Přepracovaná přístrojová deska se samostatným displejem o velikosti až 9,2" umístěným v zorném poli řidiče kopíruje tvar kapoty motoru a vytváří tak ergonomicky tvarovanou opěrku ruky a usnadňuje ovládání obrazovky. Příjemnou atmosféru interiéru dodávají teplé odstíny barev, dekorační lišty, ambientní osvětlení a barevné kontrastní obšití. O dodatečný komfort se starají na přání dodávané vyhřívání čelního skla nebo vyhřívaný volant. 
 
Modulární platforma MQB a karoserie
Nový vůz SCALA, který je prvním vozem ŠKODA postaveným na moderní modulární platformě MQB A0 koncernu VW. Na voze ŠKODA SCALA byly aerodynamicky optimalizovány všechny části karoserie, mezi které patří zejména střešní spoiler s finlety, optimalizované navádění vzduchu pro chlazení motoru, vzduchové clony Air Curtain, aerodynamická kola z lehké slitiny, plastové kryty podvozku, výrazné odtrhové hrany na zadních svítilnách nebo vodní lišty po stranách čelního skla. 
 
Pohonné jednotky a podvozek
Poprvé nabízí nový vůz ŠKODA na přání systém Sport Chassis Control. Sportovní podvozek, který je nižší o 15 mm, umožňuje přepínání mezi režimy Normal a Sport v menu volby jízdního režimu Driving Mode Select. Tři benzinové motory TSI o objemu 1,0 a 1,5 l a jeden naftový motor 1,6 TDI pokrývají výkonové spektrum od 70 do 110 kW. Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2019 bude následovat k životnímu prostředí mimořádně šetrný motor 1,0 G-TEC o výkonu 66 kW s pohonem na zemní plyn (CNG). Všechny motory splňují emisní normu Euro 6d TEMP. Benzinové motory i motor 1,6 TDI jsou vybaveny filtrem pevných částic. Motory lze kombinovat s pěti- nebo šestistupňovou manuální převodovkou a automatickou sedmistupňovou převodovkou DSG. 
 
Infotainment
Displeje infotainment systémů třetí generace Swing, Bolero a Amundsen, které jsou v rámci koncernu Volkswagen nabízeny zcela poprvé, mají úhlopříčku o velikosti od 6,5" do 9,2". Díky zabudované kartě eSIM s připojením LTE je vůz ŠKODA SCALA vždy online. Kromě služby eCall nabízí přístup k mobilním online službám ŠKODA Connect, které se dělí na oblast Infotainment Online s aplikacemi infortainmentu, které si řidič může stáhnout z online obchodu v automobilu (Shop), oblast Care Connect se službami vzdáleného přístupu k vozu a Proaktivní servisní službou. K dispozici je také bezdrátová technologie SmartLink+, Wi-Fi hotspot, konektory USB-C a Phone Box s bezdrátovým dobíjením.  
 
Bezpečnost
Mezi devět nabízených airbagů patří kolenní airbag řidiče a poprvé ve třídě kompaktních vozů na přání dodávané zadní boční airbagy. Kromě toho nabízí mnoho asistenčních systémů dosud známých pouze z vozů vyšších tříd. Asistent změny jízdního pruhu, který je dostupný na přání, upozorňuje, když se zezadu až ze vzdálenosti 70 m blíží vozidla, která mají v úmyslu předjíždět nebo se již nacházejí v mrtvém úhlu výhledu řidiče. Na přání je nabízen také adaptivní tempomat, který je aktivní do rychlosti 210 km/h, a parkovací asistent. Asistent hlídání jízdního pruhu a Front Assist včetně funkce nouzové brzy a prediktivní ochrany chodců jsou již součástí standardní výbavy vozu. Proaktivní ochrana cestujících Crew Protect Assist dostupná na přání uzavře v případě hrozící nehody automaticky v předstihu okna a předepne bezpečnostní pásy na předních sedadlech. 
 
Simply Clever
Každodenní používání nového vozu ŠKODA SCALA samozřejmě usnadňují také oblíbené prvky Simply Clever. Poprvé jsou v této třídě nabízeny elektricky ovládané páté dveře s funkcí Tip-toClose nebo mechanicky sklopné, elektricky odjistitelné tažné zařízení. Novými prvky jsou také škrabka na led ve víčku palivové nádrže s měřítkem pro kontrolní měření hloubky dezénu pneumatik a integrovaný trychtýř v uzávěru nádržky ostřikovačů čelního skla. 

Další vývojový stupeň designového jazyka značky ŠKODA je velmi emotivní a dynamický.

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků