10 / 3 590

S novým Volvem XC40 nabízí automobilka Volvo Cars sebejistě inspirativní SUV stvořené pro život ve městě

4.9.2017 |  Štítky: Volvo | SUVCílem modelu XC40 vyvinutého jako odpověď na výzvy moderního života ve městě je nabídnout řidičům při jejich každodenním dojíždění méně stresu a více zábavy. K tomu mu poslouží především cenami ověnčené bezpečnostní technologie, konektivita a funkce infotainment systému převzaté z nových modelů řady 90 a 60, které jsou pro své schopnosti oprávněně uznávány.

„Volvo XC40 je naším prvním příspěvkem do rychle se rozrůstajícího segmentu a jeho hlavním cílem je usnadnit řidičům proplouvání dnešním hektickým městským dopravním prostředím. Nové Volvo XC40, postavené na základě bohaté minulosti naší automobilky, která se během svého působení stala lídrem v oblasti bezpečnosti, nabídne ty nejlepší možné bezpečnostní standardy kombinované s intuitivním uživatelským rozhraním a s pohodlnými online službami,“ uvedl Håkan Samuelsson, prezident a generální ředitel automobilky.

Nové Volvo XC40 je prvním vozem značky postaveným na základě kompaktní modulární architektury (CMA). Současně se může pochlubit celou řadou průkopnických technologií, které byly poprvé představeny společně s jeho sourozenci z modelových řad 90 a 60, jejichž základ tvoří větší modulární platforma SPA.

Přístup automobilky Volvo k bezpečnosti a uživatelskému zážitku vychází z filozofie označované jako „kruh života“: jedná se o konstantní zlepšování standardů a technologií na základě podnětů ze strany zákazníků a sběru dat z reálného prostředí.

Nabídka bezpečnostních systémů a funkcí na podporu řidiče zahrnuje u Volva XC40 asistent pro jízdu v kolonách a semiautonomní řízení Pilot Assist II, poslední generaci systému City Safety, systém preventivní ochrany v případě nechtěného opuštění vozovky, systém varování před křížením cesty jiným vozidlem s funkcí automatického brzdění plnou brzdnou silou a kameru s výhledem do 360°, která řidiči pomůže při manévrování ve stísněném prostoru. Tyto a další technologie dělají z Volva XC40 jedno z nejlépe vybavených malých prémiových SUV.

„Moderní městský život představuje pro řidiče, chodce, cyklisty a další uživatele vozovky složité dopravní prostředí. Cílem Volva XC40 je snížit kognitivní zatížení řidiče. Zatímco budou naše bezpečnostní a asistenční systémy aktivně rozpoznávat a zmírňovat potenciální kolize, vy si v roli řidiče budete užívat příjemnější jízdu, díky níž si cestování po městě více užijete,“ prohlásila viceprezidentka centra bezpečnosti automobilky Volvo Cars Malin Ekholm.
Protože jsou při vývoji každého nového vozu Volvo výchozím bodem vyspělé bezpečnostní a asistenční systémy, nový model XC40 těží z vysoké úrovně bezpečnostních systémů a technologie infotainmentu svých větších sourozenců.

„Podařilo se nám vytvořit vůz, který nabízí sebejistý jízdní zážitek, intuitivní ovladatelnost a maximální pohodlí vycházející z interakcí reálného života, z našeho výzkumu a z našich zkušeností v oblasti bezpečnosti. Volvo XC40 je určeno pro generaci zákazníků, kteří od svého vozu očekávají plnou konektivitu. Abychom podpořili aktivní cestování po městě, optimalizovali jsme všechny displeje za účelem bezpečné, jednoduché a efektivní interakce,“ řekl Ödgärd Andersson, viceprezident pro palubní software a elektroniku ve společnosti Volvo Cars.

„Stejně jako naše větší SUV, Volvo XC60 a XC90, je i model XC40 vybaven online infotainment systémem Sensus, jehož srdce tvoří již dobře známý na výšku orientovaný dotykový displej. Snadno ovladatelné a intuitivní rozhraní Sensus nabízí řidičům přístup k celé řadě funkcí a služeb,“ dodal Ödgärd Andersson.

 

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků