10 / 3 779

S elektrokolem Peugeot eF01 vstupuje městská mobilita do nové fáze

17.9.2016 |  Štítky: Peugeot

Peugeot vytvořil eF01: své první skládací jízdní kolo s elektromotorem. Značka Peugeot má na trhu se skládacími koly dlouhou tradici. Vytvořením produktu eF01 posiluje svou nabídku mobility pro snadné absolvování poslední části cesty. První vlaštovkou v této oblasti byla skládací elektrická koloběžka e-Kick, kterou Peugeot odhalil společně s novým SUV Peugeot 3008.

Jízdní kolo eF01 se díky inovativnímu systému z dílen Peugeot Design Lab velmi snadno skládá. Cestování je plynulé a snadné. Jízdní kolo eF01, které bylo odhaleno 7. září společně s novým SUV Peugeot 5008, bude k vidění na pařížském autosalonu.
 
Peugeot je ve světě skládacích jízdních kol legendou, a to již od výroby prvního skládacího kola určeného pro armádu, které vynalezl v roce 1892 kapitán Henri Gérard. Další slavnou érou pro skládací kola Peugeot byla 70. léta, kdy značka uvedla na trh řadu ikonických modelů bicyklů.
 
V dnešní době, kdy je přístup do městských center stále omezenější, Peugeot reaguje na nové výzvy městské mobility. První skládací jízdní kolo s elektromotorem, nazvané eF01, obohacuje nabídku elektrokol, kterou značka začala nabízet v roce 2009. Aktuální sortiment tvoří desítka jízdních kol určených pro různé účely.
 
eF01 nabízí aktivní a snadné používání usnadňující cestování díky inovativnímu systému skládání, které je dílem designérského studia Peugeot Design Lab. Skládání a rozkládání kola zabere méně než deset sekund a je nesmírně snadné. Uživateli kola eF01 stačí provést tři kroky v libovolném pořadí a může střídat cestování na kole, pěšky, vlakem nebo metrem.
 
Peugeot vytvořil kolo eF01 pro zákazníky, kteří hledají ke svému vozu doplňková řešení mobility. Díky dokovací stanici může být kolo eF01 uloženo a dobíjeno v zavazadlovém prostoru nového SUV Peugeot 5008 nebo jakéhokoli jiného vozu se zásuvkou 12 V. Baterie se nabije za jízdy přibližně za dvě hodiny a lze ji také zapojit do běžné elektrické zásuvky.
 
Kompaktní, výkonné a spolehlivé jízdní kolo eF01 váží 17 kg, může dosáhnout rychlosti 20 km/hod a je opatřeno lithium-iontovou baterií umožňující dojezd až 30 kilometrů. Kotoučové brzdy na předním a zadním 16palcovém kole zajišťují optimální výkon a bezpečnost.
 
eF01 nabízí mobilní připojení pomocí protokolu Bluetooth© Low Energy, takže může komunikovat se smartphonem. Aplikace Mypeugeot APP slouží k zobrazení aktuálního dojezdu a stavu nabití baterie.
 
Elektrokolo eF01 se představí na pařížském autosalonu a prodej v sítích PEUGEOT a CYCLEUROPE začne v první polovině roku 2017.
Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků