10 / 3 774

S „autopilotem“ směr budoucnost: vize autonomní jízdy v podání značky Audi

12.9.2017 |  Štítky: Audi | autonomní vozyVýstavní premiéru zažije ve Frankfurtu nad Mohanem nové Audi A8. Luxusní limuzína je prvním sériově vyráběným automobilem, který umožní vysoce automatizovanou jízdu na veřejných komunikacích. Je to poprvé, co řidič může v definovaných dopravních situacích předat řízení kompletně vozidlu – po technické stránce je tento krok revolucí. Audi navíc ukáže dvěma koncepčními vozidly, vystavenými ve světové premiéře, další směr vývoje autonomní jízdy v podání značky se čtyřmi kruhy.
 
Audi Elaine je název elektricky poháněného SUV/kupé, které již za několik let umožní v mnoha případech zcela automatizovanou jízdu – někdy dokonce zcela bez přítomnosti řidiče ve vozidle. Řidič zastaví se svým Audi ve vyznačené oblasti – v tzv. předávací zóně – a vystoupí. Odtud vozidlo samočinně a bez cestujících odjede do vícepodlažní parkovací budovy s různými nabídkami služeb, ať se jedná o mytí automobilu, doručování balíků, čerpací stanici nebo nabíjecí stanici. Díky Audi AI je může automobil využívat zcela samostatně.
 
Se čtyřdveřovou stylistickou vizí Audi Aicon představuje značka se čtyřmi kruhy zcela autonomní Audi budoucnosti – bez volantu a pedálů. Jako stylistický koncept činí čtyřdveřový automobil s uspořádáním sedadel 2+2 odvážný krok ve snaze definovat pro příští desetiletí design exteriéru i interiéru. Technická studie kombinuje vizionářským způsobem inovace v oblastech pohonu, podvozku, digitalizace a trvalé udržitelnosti. Také Aicon je koncipován pro elektrický pohon a má být schopen překonat na jedno nabití akumulátorů vzdálenost více než 800 kilometrů.
Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků