10 / 3 779

První společná cesta tří SUV od Seatu

17.1.2019 |  Štítky: Seat | elektrický pohon | hybridní pohon | SUV

SEAT Ateca, Arona a Tarraco se vydaly do ulic Barcelony, města, v němž byly stvořeny.

„Nový SEAT Ateca hraje klíčovou roli v nové strategii naší značky. Ateca je počátkem největší produktové ofenzivy v historii společnosti SEAT.“ Těmito slovy představil předseda představenstva společnosti SEAT Luca de Meo v roce 2016 první SUV značky SEAT. O dva a půl roku později jsou jeho záměry realizovány a SEAT má nyní ve své produktové řadě tři modely SUV.

Mezi společné charakteristické znaky patří elegance, sportovní duch a vášeň pro detaily, nicméně každý model má své vlastní rysy. Například Arona se může pochlubit „silným charakterem crossoveru, který vynikne ve všech 68 možných barevných kombinacích“, Ateca se odlišuje „elegantní siluetou“, zatímco Tarraco „vyjadřuje svůj charakter designem přídě, který ukazuje směr, jímž se bude vyvíjet vzhled budoucích modelů SEAT“.

Motory pro jakékoli požadavky
S výkony, které sahají od 95 k v modelu Arona až do 190 k v modelu Tarraco, nabízejí tato tři SUV širokou paletu motorů, poskytujících mimořádné výkonové parametry, hospodárnost a spolehlivost. Arona je navíc prvním modelem ve svém segmentu, který je nabízen s motorem na stlačený zemní plyn (CNG), zatímco Tarraco bude k dispozici také v hybridní verzi s možností vnějšího nabíjení.

Bezpečnost, nejvyšší priorita
Asistent pro jízdu v dopravní koloně, asistent pro jízdu v jízdním pruhu, adaptivní tempomat ACC, funkce pro nouzové brzdění. To je jen několik nejmodernějších bezpečnostních asistentů, jimiž mohou být vybavena všechna SUV značky SEAT. Tarraco posouvá laťku ještě výš, protože navíc nabízí systémy pro rozpoznávání chodců a cyklistů.

S konektivitou do budoucnosti
SEAT intenzivně pracuje na nejlepších řešeních, která jsou reakcí na rostoucí digitalizaci našeho prostředí. A tato tři SUV to názorně ukazují. Na jedné straně digitálním panelem přístrojů a 8“ displejem, na druhé straně systémem Full Link, který představuje základní prvek. Tento systém připojí chytrý telefon k automobilu prostřednictvím rozhraní Apple Car Play, Android Auto nebo Mirror Link.

Obchodní úspěch
V případě značky SEAT hrají SUV klíčovou roli ve zvyšování jejího prodeje. Již nyní je každý třetí prodaný automobil SEAT SUV a v těchto ukazatelích se brzy začne projevovat také příchod modelu Tarraco.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků