10 / 3 590

První oficiální prezentace BMW X3 M a BMW X4 M

9.9.2018 |  Štítky: BMW

BMW M GmbH rozšiřuje svoji nabídku vysokovýkonných modelů s pohonem všech kol – maskované prototypy se v jízdě přeDStaví v rámci doprovodného programu závodů DTM.

BMW M GmbH rozšiřuje nabídku vysokovýkonných modelů segmentu Sport Activity Vehicle (SAV) a Sports Activity Coupé (SAC). Mimořádně sportovní charakter, který je typický pro všechny automobily BMW, bude předán dalším dvěma modelům BMW X, jejichž vývoj byl již zahájen. V průběhu závodního víkendu DTM na okruhu Nürburgring (7. – 9. září 2018), podstoupí prototypy BMW X3 M a BMW X4 M testovací jízdy na okruhu. Tím pádem se zamaskované předprodukční prototypy poprvé veřejně ukáží tam, kde jejich dynamické jízdní vlastnosti ukáží v nejlepší formě. Nürburgring je tradičním místem, kde se završuje finální testování a ladění specifických M úprav, mezi něž patří hnací soustava, podvozek a aerodynamika.

Díky velkým nasávacím otvorům vpředu, M specifickým prvkům pro optimalizovanou aerodynamiku a výfukovému systému se čtyřmi koncovkami, integrovanými do zadního nárazníku, vykazovaly tyto vozy již v počáteční fázi vývoje charakteristické prvky modelů BMW M. Technologickým vrcholem BMW X3 M a BMW X4 M je nově vyvinutý vysokootáčkový řadový šestiválec s technologiemi M TwinPower Turbo.

Součástí procesu vývoje je specifické ladění pohonu všech kol BMW M xDrive, který byl poprvé představen v novém BMW M5. Tato technologie je připravena také v modelech BMW X3 M a BMW X4 M s cílem zajistit nepřetržitý a na dynamiku zaměřený přenos hnací síly na všechna čtyři kola. Další M specifický vývoj inteligentního pohonu všech kol zaručuje maximální trakci a bezztrátové rozdělení točivého momentu pro dosažení extrémně dynamických jízdních vlastností. Ve spolupráci s M aktivním diferenciálem zadní nápravy se dynamika zatáčení, agilita a přesnost jízdních vlastností BMW X3 M a BMW X4 M posouvají na úroveň, které žádný z přímých konkurentů nedosahuje.

„BMW X3 M a BMW X4 M s jejich M specifickými výkony ve svém segmentu nastavují měřítka v oblasti dynamiky,“ uvedl Frank van Meel, prezident BMW M GmbH.

Vývojem nejnovějších modelů se BMW M GmbH opět posouvá do dalšího automobilového segmentu. BMW X3 M a BMW X4 M umožňují vůbec poprvé zažít mimořádný výkon, agilitu a preciznost také v kategorii automobilů SAV a SAC prémiové střední třídy. BMW M GmbH s novými a obzvláště atraktivními koncepty vozidel i nadále pokračuje v úspěšné strategii dynamického růstu.

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků