10 / 3 829

Prodej Opel Crossland X zahájen

7.4.2017 |  Štítky: Opel | SUV

Všestranný městský crossover Crossland X právě vstupuje na tuzemský trh – cena za dobře vybavený model Crossland X Selection začíná na 309 900 CZK (dlouhodobá akční cena), při využití financování přes Opel Finance činí cena dokonce jen 289 900 CZK.
Základní verze „Selection“ mají ve standardní výbavě např. ESP, asistent pro rozjezd do kopce, systém kontroly tlaku v pneumatikách, čelní, boční a hlavové airbagy, LED denní svícení, elektrické ovládání předních oken a zpětných zrcátek, palubní počítač, varování před vybočením z jízdního pruhu, audiosystém 4.0, handsfree Bluetooth, ovládání audiosystému a tempomatu na volantu, výškově a podélně nastavitelný volant, sklopná zadní sedadla dělená v poměru 60/40, 15“ ocelová kola.
 
Verze „Selection“ se ovšem budou vyrábět až od ledna 2018, takže do té doby bude tedy základem stupeň „Enjoy“, který má navíc oproti „Selection“ především systém OnStar, manuální klimatizaci, elektrické ovládání i zadních oken nebo ocelová kola 16“. Aktuálně nejdostupnější verzí je tedy Opel Crossland X Enjoy se zážehovým motorem 1.2 / 60 kW, který se nabízí už za 339 900 CZK (dlouhodobá akční cena).
 
O pohon předních kol se starají tříválcové zážehové motory o objemu 1,2 l naladěné na výkony 60 kW, 81 kW k a 96 kW k a čtyřválcové turbodiesely objemu 1,6 l o výkonech 74 kW a 88 kW. Motory 1,2 l o výkonech 81 kW a 96 kW mohou být propojeny se 6-stupňovou automatickou převodovkou.
Nový Opel Crossland X je předurčený pro život ve městě a díky kompaktním rozměrům je navíc vhodný jak na cesty za nákupy, tak na dovolenou. S délkou 4,21 metru je nový Crossland X o 16 centimetrů kratší než Astra, zároveň však o 10 centimetrů vyšší. Posádka sedí výš a má vynikající přehled o dění na silnici. Zákazníci, kteří chtějí mít ještě lepší výhled všemi směry, si mohou objednat panoramatické střešní okno.
 
Novinka s sebou přináší různé inovace, které zvyšují bezpečnost, ulehčují ovládání a zlepšují komfort. Inovativní přední LED světlomety, head-up displej, panoramatická couvací kamera se zorným úhlem 180 stupňů, parkovací automatický asistent Advanced Park Assist, asistenční systém Forward Collision Alert s detekcí chodců a funkcí automatického nouzového brzdění Autonomous Emergency Braking , systém rozpoznání řidičovy únavy, asistenční systém udržující vůz v jízdních pruzích Lane Keep Assist, rozeznávání dopravních značek Speed Sign Recognition a systém monitorující mrtvé úhly Side Blind Spot Alert jsou jen malým výčtem toho, co vůz nabízí. Nový Crossland X přichází pro Opel s typickou vynikající konektivitou, a to díky telematickému systému Opel OnStar a systémem IntelliLink s barevným dotykovým monitorem s úhlopříčkou až 20,3 cm (8 palců), kompatibilním s Apple CarPlay a Android Auto.
 
Řidič a spolujezdec vpředu mohou dostat na přání oceněná ergonomická sedadla s certifikátem AGR (Aktion Gesunder Rücken). Opel je jediným automobilovým výrobcem, který taková sedadla nabízí v segmentu B (v modelech Mokka X a Crossland X). Také základní objem zavazadlového prostoru 410 litrů patří k nejlepším ve třídě. Pasažéři sedící vzadu mají možnost posouvat sedadla v podélném směru o 150 milimetrů, a tím buď zvětšit prostor na nohy, nebo objem zavazadlového prostoru (až na špičkových 520 litrů). Tento detail tedy zvyšuje flexibilitu modelu Crossland X.
 
Segment B CUV/SUV prudce expanduje, prodej od roku 2010 vzrostl pětinásobně. Jedním z bestsellerů, a tedy také trendsetterů, je Opel Mokka X. Crossland X tak obohacuje tento rychle rostoucí segment, který se řadí pod etablovanou kompaktní třídu. Zároveň se bude podílet na růstu značky Opel.
 
Čistý design a vynikající využití prostoru
Výrazný, nadčasový a cool – to jsou tři atributy, které potřebuje každý “městský crossover”. Nový Crossland X se může pochlubit všemi naráz, a přitom stále zůstává věrný typickým vlastnostem vozů značky Opel. Má vynikající prostorové uspořádání a silnou osobnost. S délkou 4212 milimetrů, šířkou 1765 milimetrů a výškou 1590 milimetrů je příkladně kompaktní. Crossland X vyznává vlastní interpretaci filozofie designu značky Opel ‘sochařské umění propojené s německou přesností’. Je současně sofistikovaný a robustní. Na přední části karoserie je nejvýraznějším prvkem výrazná maska chladiče s lesklým bleskem loga Opel a také charakteristické denní světlomety Opel z LED v profilu ‘dvojitého křídla’. Chromované lišty na masce chladiče, které jsou u loga Opelu zalomené dolů, se horizontálně rozbíhají k adaptivním světlometům AFL LED, což vizuálně zvětšuje šířku vozidla. Pro SUV typické oplastování a stříbrné prvky na přední části a i kolem dokola vozu v jeho spodní polovině podporují suverénní vzhled a dodávají novému crossoveru Opel funkční a sportovní eleganci.
 
Svěžím detailem je také zdánlivě ‘plovoucí střecha’, která opticky odděluje spodní část karoserie od horní a vizuálně Crossland X prodlužuje. Tato ‘plovoucí střecha’ naznačuje vztah k modelu Opel ADAM obloukovou chromovanou lištou nad bočními okny, která klesá směrem dozadu. Zákazníci, kteří touží po tom svůj vůz individualizovat, si mohou objednat kontrastní barvu střechy. Zadní část karoserie modelu Crossland X se jasně hlásí k rodině SUV výrazným zadním nárazníkem. Vysoko umístěná dělená koncová světla mají též grafiku ‘dvojitého křídla’ a vytvářejí přechod mezi dveřmi zavazadlového prostoru a svažující se linií střechy.
 
Propracovaný design zakládající si na preciznosti, což je jádrem filozofie designu Opel, hraje významnou roli také v interiéru. Přístrojový panel a středová konzola mají výrazné horizontální linie a jsou natočené k řidiči. Decentní chromované orámování okolo sdruženého přístroje i mřížek ventilace potvrzuje kvalitní design. Dotykový displej s úhlopříčkou až 20,3 cm (8 palců), skrz nějž se ovládá nejmodernější systém infotainmentu Radio R 4.0 IntelliLink a Navi 5.0 IntelliLink, a který podporuje Apple CarPlay a Android Auto, je plynule integrovaný do středové konzole. Kompatibilní chytré telefony lze pohodlně nabíjet bezkontaktně v indukční přihrádce. Na přání dodávaný telematický systém Opel OnStar poskytuje užitečné bezpečnostní a informační funkce, hotspot Wi-Fi umožňuje připojit více mobilních koncových zařízení naráz.
 
Dlouhé jízdy zpříjemňuje pocit velkorysého prostoru a prvotřídní sedadla. Crossland X může mít na přání mnohokrát oceněná ergonomická přední sedadla s certifikátem AGR. Opel Crossland X se vyznačuje také vysokou úrovní flexibility, ke které přispívají posuvná zadní sedadla. Jsou dělená v poměru 60/40 a za malý příplatek je lze posouvat dozadu o 150 milimetrů, čímž se zvýší pohodlí cestujícím s dlouhýma nohama, kteří cestují ve druhé řadě sedadel. Posunutím zadního sedadla dopředu se dá základní objem zavazadlového prostoru zvětšit na 520 litrů, což je hodnota na špičce třídy. Dlouhé předměty se dají přepravovat prostrčením do kabiny po sklopení zadní středové loketní opěrky. Úplným sklopením zadního sedadla se dá objem zavazadlového prostoru zvětšit na 1255 litrů. V kabině nechybí mnoho odkládacích prostor na každodenně používané věci. Opel Crossland X se dá zamknout, odemknout a nastartovat bez klíče pomocí systému Keyless Open & Start.
 
Trendy technologie osvětlení a důležité asistenční systémy
Bezpečnost a pohodlí na cestách zvyšuje množství ultramoderních technologií a asistenčních systémů, které jsou k dispozici pro nový Opel Crossland X. Inovativní LED světlomety zabezpečují optimální osvětlení vozovky v tmě díky funkcím, jako jsou odbočovací světla, asistent dálkových světel a automatická regulace světelného dosahu. Příplatkový head-up displej promítá nejdůležitější údaje - rychlost, pokyny navigačního systému a informace asistenčních systémů na přední okno v bezprostředním zorném poli řidiče, čímž snižuje riziko odpoutání pozornosti.
 
Kamera Opel Eye zachycuje a zpracovává rozličná data, čímž zajišťuje potřebná data pro různé asistenční systémy. Patří mezi ně rozpoznávání dopravních značek Speed Sign Recognition a asistenční systém pro udržování v jízdních pruzích Lane Keep Assist. Když tento systém zaregistruje, že vozidlo má tendenci neúmyslně vybočit z jízdního pruhu, upozorní řidiče akustickým a vizuálním signálem. Tempomat s omezovačem rychlosti zvyšuje pohodlí řidiče při jízdě v zónách se striktně omezenou rychlostí, například v obytných čtvrtích. Asistenční systém Forward Collision Alert s detekcí chodců a autonomním nouzovým brzděním Automatic Emergency Braking  pomáhá předcházet nehodám. Systém nejen akusticky a vizuálně upozorní řidiče na kritickou situaci, Opel Crossland X může automaticky sám zabrzdit, pokud se odstup od vozidla jedoucího vpředu příliš rychle zkrátí a řidič nezareaguje sám. S tímto asistenčním systémem se kombinuje speciální systém rozpoznávání únavy řidiče2, který vyhodnocuje úroveň únavy podle způsobu řízení vozidla a výstražným signálem řidiče upozorní na potřebu pauzy na odpočinek.
 
K dalším prvkům výbavy na přání, které Opel pro Crossland X nabízí, patří panoramatická couvací kamera. Zvětšuje úhel výhledu směrem za vozidlem na 180 stupňů, díky čemuž řidič může při couvání registrovat jiné účastníky provozu přibližující se z boku. Nejmodernější parkovací automatický asistent Advanced Park Assist výrazně ulehčuje parkování. Rozeznává vhodná parkovací místa a ovládáním řízení do nich automaticky vozidlo vmanévruje – řidič musí ovládat pouze pedály. V zimních měsících řidič také ocení vyhřívaný volant a vyhřívané přední okno, což jsou prvky zvyšující bezpečnost a pohodlí na palubě.
 
Poznámka redakce: pokud jste fanouškem auto moto novinek, prohlédněte si nový online magazín Nové automobily v ČR.
Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků