10 / 3 580

Prestižní ocenění za bezpečnost „TOP SAFETY PICK PLUS“ pro Kia Niro HEV

28.6.2018 |  Štítky: KIA

• Niro HEV ohodnoceno institutem IIHS ve všech šesti testech bezpečnosti v případě kolize, včetně nového čelního střetu s malým přesahem na straně předního spolujezdce 

• celkový počet modelů Kia s ohodnocením Top Safety Pick 2018 a Top Safety Pick Plus 2018 se zvýšil na devět

Ziskem hodnocení TSP+ pro Niro HEV se celkový počet vozidel Kia s ohodnocením Top Safety Pick 2018 a Top Safety Pick Plus 2018 zvýšil na devět. 

Parametry testování IIHS požadují, aby vozidlo aspirující na výsledek TSP+ získalo ohodnocení „Good“ (dobrý) ve všech šesti testech bezpečnosti v případě kolize – čelní střet s malým přesahem na straně řidiče, čelní střet se středním přesahem, boční náraz, pevnost konstrukce střechy a funkčnost hlavových opěrek – a dále ohodnocení „Good“ (dobrý) nebo „Acceptable“ (přijatelný) v testu čelního střetu s malým přesahem na straně předního spolujezdce, resp. ohodnocení „Advanced“ (pokročilý) nebo „Superior“ (vynikající) za schopnosti předcházet čelnímu střetu a ohodnocení „Good“ (dobrý) v testu světlometů. 

K udělení výsledku TSP musí vozidlo získat ohodnocení „Good“ (dobrý) v pěti testech bezpečnosti v případě kolize – čelní střet s malým přesahem na straně řidiče, čelní střet se středním přesahem, boční náraz, pevnost konstrukce střechy a funkčnost hlavových opěrek. Vozidlo musí zároveň získat ohodnocení „Advanced“ (pokročilý) nebo „Superior“ (vynikající) za schopnosti předcházet čelnímu střetu a ohodnocení „Acceptable“ (přijatelný) nebo „Good“ (dobrý) v testu světlometů. 
 

Autor: Autosystem.cz

Reklama X
<<

máme 32 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků