10 / 3 917

Premiéra modelu ŠKODA KAMIQ MONTE CARLO

5.9.2019 |  Štítky: Škoda | SUV

Škoda pokračuje v tradici sportovně-lifestylové výbavové varianty MONTE CARLO a představí ji i v novém městském SUV ŠKODA KAMIQ.

Dynamickými černými designovými prvky MONTE CARLO se nejnovější SUV značky ŠKODA odkazuje na úspěšnou soutěžní historii značky a navíc nabízí rozsáhlou standardní výbavu. ŠKODA KAMIQ je druhé SUV po modelu ŠKODA YETI, které česká automobilka nabízí ve sportovní verzi MONTE CARLO. ŠKODA KAMIQ MONTE CARLO debutuje stejně jako ŠKODA SCALA MONTE CARLO ve dnech 10. až 22. září  na mezinárodním autosalonu (IAA) ve Frankfurtu nad Mohanem. Vrcholný výbavový stupeň modelu KAMIQ bude k dispozici se všemi motory této modelové řady. K zákazníkům se první vozy dostanou ve čtvrtém čtvrtletí roku 2019.

Vedoucí oddělení ŠKODA Design Oliver Stefani říká: „Nová ŠKODA KAMIQ je typické SUV značky ŠKODA, zároveň ale díky originálním designovým prvkům, jako jsou dělené přední světlomety, zdůrazňuje vlastní tvář. Černé designové prvky verze KAMIQ MONTE CARLO posilují svébytný charakter a díky nim je ještě atraktivnější pro mladší cílové skupiny zákazníků. Sportovní vzhled, odvolávající se na naše úspěšné soutěžní vozy, a praktičnost tohoto chytrého městského SUV tvoří dokonalou kombinaci.“

Nová ŠKODA KAMIQ je po modelu YETI druhé SUV v historii značky, které ŠKODA nabízí ve sportovní variantě MONTE CARLO. Toto jméno označuje sportovně-lifestylové verze kompaktních vozů značky ŠKODA. Monte Carlo je synonymem lesku a slávy Monackého knížectví i velké sportovní historie slavné rallye, která se tu pořádá už od roku 1911 a na níž ŠKODA do dnešních dní slaví řadu úspěchů. Limitovaná série modelu ŠKODA POPULAR získala v roce 1936 jako první model automobilky přízvisko MONTE CARLO. Vedle modelu FABIA MONTE CARLO jsou teď ve verzi MONTE CARLO k dispozici i vozy KAMIQ a SCALA, které rozšiřují portfolio oblíbené lifestylové výbavové varianty kompaktních modelů značky ŠKODA. Všechny tři modely nabízí vedle sportovních černých prvků MONTE CARLO také lepší výbavu.

Černé designové prvky MONTE CARLO dodávají sportovní charakter Vedle charakteristických dvoudílných Full-LED-předních světlometů dodává modelu ŠKODA KAMIQ MONTE CARLO výrazný dynamický vzhled i leskle černý rámeček masky chladiče. Prvky předního nárazníku jsou černé, stejně jako kryty vnějších zpětných zrcátek, střešní nosič, prahy a nápis ŠKODA, provedený v jednotlivých písmenech a umístěný uprostřed pátých dveří. ŠKODA KAMIQ MONTE CARLO je k dispozici se všemi motory této modelové řady a nabízí v sériové výbavě sedmnáctipalcová a volitelně osmnáctipalcová černá kola z lehké slitiny ve speciálních designech pro variantu MONTE CARLO. Součástí výbavy jsou i tónovaná skla Sunset nebo panoramatické střešní okno. Sportovní vzhled nového vrcholného provedení modelu KAMIQ, které identifikuje také speciální plaketa, doplňuje černý zadní difuzor, černé označení modelu a full-LED-zadní skupinové svítilny.

Dynamické akcenty v interiéru V interiéru nabídne ŠKODA KAMIQ MONTE CARLO řidiči a spolujezdci sportovní sedadla ve speciálním designu MONTE CARLO, které jsou výškově nastavitelné a disponují integrovanými hlavovými opěrkami. Multifunkční sportovní volant je potažený perforovanou kůží a stejně jako hlavice řadicí páky a madlo páky ruční brzdy je obšitý červeným stehem. Červené je i ambientní LED – osvětlení, které osvětluje středový panel, odkládací schránky ve dveřích, kliky dveří a prostor pro nohy. Kromě toho disponuje KAMIQ MONTE CARLO i LED-čtecími lampičkami. Dekorační lišty a přístrojový panel mají specifický design, výdechy ventilace v přístrojové desce mají chromový dekor, kryty pedálů mají hliníkový design. Interiér doplňují speciální koberečky, nápisy KAMIQ na prahových lištách a černý strop.  

Veřejnost se na nový vůz ŠKODA KAMIQ MONTE CARLO může poprvé podívat na autosalonu IAA 2019 ve Frankfurtu nad Mohanem od 10. do 22. září v hale 3.0 na stánku A11. Na trh bude model uveden ve čtvrtém čtvrtletí roku 2019.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků