10 / 3 779

Představte si, že vždy jedete ve správné dráze.

23.6.2017 |  Štítky: Nissan | autonomní vozy | elektromobily


Tato technologie, obsluhovaná dotykem jediného tlačítka, bude ovládat směr jízdy, akceleraci a brzdění při jízdě v jednom dálničním pruhu a bude tak pomáhat řidičům ve velmi hustém provozu nebo při dlouhém dojíždění.
 
V následujících letech bude technologie Nissan ProPILOT postupovat na stále vyšší úroveň autonomie, dokud systém nebude schopen samostatné jízdy na městských křižovatkách. Vývoj technologie ProPILOT, jejímž cílem je zajistit větší bezpečnost a potěšení z jízdy, je součástí projektu Inteligentní mobility Nissan. Ten má změnit způsob, jakým se auta řídí, pohání a integrují do společnosti.
 
Gareth Dunsmore, ředitel divize elektromobilů ve společnosti Nissan Europe, uvádí: „Nový Nissan LEAF, dokonalé ztělesnění koncepce Inteligentní mobility Nissan, bude tím nejvyspělejším elektromobilem dostupným na současném trhu. Přidání revoluční technologie ProPILOT do nového Nissanu LEAF je neocenitelným krokem k realizaci mnoha přínosů elektromobilů a k vytvoření čistších měst s plynulejší dopravou pro budoucí generace.“
 
 Nový Nissan LEAF s technologií ProPILOT bude již brzy uveden do prodeje.

 

Poznámka redakce: pokud jste fanouškem auto moto novinek, prohlédněte si nový online magazín Nové automobily v ČR.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků