10 / 3 810

Peugeot Rifter - uvedení v ČR

19.9.2018 |  Štítky: Peugeot

Je to více než nové jméno, je to cesta vedoucí k cíli!

„Peugeot inovuje, Peugeot překvapuje. Naším cílem je stát se nejlepším mainstreamovým výrobcem automobilů vysoké úrovně. S vozem Peugeot Rifter značka výrazně modernizuje svou nabídku a přichází s dokonalým spojením všestrannosti využití a radosti z řízení „by Peugeot“. Nový Peugeot Rifter nabízí výraznou osobnost a svou vizáží „elegantního dobrodruha“ vyjadřuje svou touhu po svobodě.“

Jean-Philippe Imparato, ředitel značky Peugeot 
Nové jméno pro zcela nový tvar karoserie

Značka Peugeot dala této nové nabídce v kategorii osobních vozů nové, dosud nepoužívané jméno - Peugeot Rifter. Je krátké a úderné a okamžitě evokuje outdoorový svět.

Peugeot tak v nabídce této automobilové kategorie působí zásadní převrat. Nový Peugeot Rifter si sice uchoval základní principy segmentu, ale posunuje je opět o něco dál a přidává k nim výraznou dynamickou osobnost a přitažlivý vzhled.

„Výzvou pro nový Peugeot Rifter bylo nabídnout atraktivní vůz, který přitom bude vyhovovat požadavkům na objem, modularitu a kompaktnost. Nová platforma umožňuje dosáhnout dokonale vyvážených proporcí. Naši designéři plně využili jejího potenciálu a dodali tomuto novému tvaru vozu velmi výraznou stylistickou identitu.“

Keith Ryder, šéfdesigner vozu Peugeot Rifter                                 

Toužíte po dobrodružství? Zvolte si systém Advanced Grip Control a vydejte se mimo zpevněné cesty! Systém spojený s pneumatikami MICHELIN LATTITUDE TOURMud & Snow umožňuje zlepšit pohyblivost vozu trvalým působením na prokluzování kol. Systém je navíc spojen s funkcí Hill Assist Descent Control (HADC), která automaticky udrží optimální rychlost na velmi strmých svazích.

V rámci příplatkové výbavy nabízí Peugeot Rifter i verzi 4×4, na jejímž vývoji se podílel dlouholetý partner značky Peugeot, společnost Dangel.

Aby vůz vyhovoval i nejnáročnějším podmínkám jízdy, byla věnována velká pozornost i jeho odolnosti. Během vývoje se podrobil těm nejnáročnějším testům na všech typech terénu a za všech klimatických podmínek.

„Mým životem je dobrodružství a mým nejvzácnějším majetkem svoboda a volnost pohybu. Mým každodenním životem je nekonečné zkoumání toho, co nabízí příroda i město: lyžování, jízda na horském kole, turistika, skateboarding, jet-skiing, závody v autech i na motorkách ... A měl jsem to štěstí, že jsem mohl vyzkoušet nový Peugeot Rifter. Jeho dynamické vlastnosti, přesné řízení a mrštnost mě ohromily. Je jako dělaný proto, aby mě doprovázel na všechny moje eskapády. "

Stéphane Peterhansel, profesionální jezdec, 13 vítězství v Dakaru (automobily & motocykly)

Řada vysoce výkonných motorů

Úsilí věnované stavbě vozu a optimalizaci jeho hmotnosti jsou rozhodujícím faktorem při neustálé snaze o snižování spotřeby a emisí CO2.

Účinnost motorů v nabídce je proto na nejvyšší úrovni. Splňují nejnovější normu Euro 6.c (Euro 6.2) a již nyní jsou připraveny vyhovět nadcházejícímu homologačnímu cyklu WLTP.

Nabídku benzínových motorů 1.2 PureTech tvoří:

 • PureTech 130 S&S s osmistupňovou automatickou převodovkou EAT8 (k dispozici v roce 2019);
 • PureTech 110 S&S s pětistupňovou manuální převodovkou.

Motory PureTech jsou opatřeny filtrem Gasoline Particulate Filter pro snížení emisí pevných částic.

Nejvyšší úroveň technologií

Nový Peugeot Rifter dokáže splnit všechny potřeby každodenního života, a je proto vybaven posledními technickými novinkami značky.

Seznam technologických prvků výbavy je úctyhodný a v tomto segmentu nevídaný, v závislosti na dané verzi zahrnuje tyto položky:

 • Elektrická parkovací brzda. Odstraněním ruční brzdy se uvolnil prostor pro velkou praktickou odkládací přihrádku;
 • Adaptivní tempomat udržuje nastavenou rychlost a upravuje vzdálenost od vozu jedoucího vpředu. U automatické osmistupňové převodovky dokáže i vůz zcela zastavit;
 • Systém rozpoznání dopravního značení s rychlostním omezením zobrazuje dopravní značky upravující povolenou rychlost jízdy a doporučuje ji jako hodnotu pro tempomat/omezovač rychlosti;
 • Aktivní systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu upravuje v případě nepozornosti řidiče dráhu vozu;
 • Driver Atention Alert - Systém sledování pozornosti řidiče prostřednictvím kamery, která sleduje chování řidiče a analyzuje pohyby volantu. Pokud systém zjistí pokles pozornosti, upozorní na to zvukovým a vizuálním signálem;
 • Active Safety Brake  - Systém nouzového automatického brzdění v případě zjištění rizika srážky;
 • Kontrola stability přívěsu stabilizuje oscilační pohyby přívěsu a v případě potřeby vůz zpomalí;
 • Automatické přepínání dálkových světlometů;
 • Couvací kamera „Visiopark 180°“ přenáší na displej okolí za vozem v úhlu 180°, s možností klasického zobrazení 180° (ptačí perspektiva) nebo „zoom“ s přiblížením překážky;
 • Sledování mrtvého úhlu, s výstražnou kontrolkou ve vnějších zpětných zrcátkách;
 • Hands-free přístup a startování vozu.

Nový Peugeot Rifter byl ve světové premiéře představen na ženevském autosalonu 2018 a na český trh vstupuje v září. Vyrábí se  v továrnách ve španělském městě Vigo a v Mangualde v Portugalsku.

Reklama X
<<

máme 33 let zkušenosti v obchodu s automobily

již více než 267 000 spokojených zákazníků